Міністри закордонних справ ЄС можуть схвалити військову допомогу Україні на 5 млрд євро – Боррель

Новини
Міністри закордонних справ ЄС можуть схвалити військову допомогу Україні на 5 млрд євро – Боррель

Верховний представник Європейського союзу із зовнішньої політики Жозеп Боррель повідомив, що міністри закордонних справ ЄС на своїй зустрічі у понеділок 18 березня затвердять пакет військової допомоги Україні у розмірі 5 мільярдів євро, а також погодять використання коштів від заморожених російських активів.

«Це обговорювалося протягом декількох тижнів, я сподіваюся, що сьогодні міністри обов’язково схвалять це, щоб збільшити нашу військову підтримку Україні», – сказав він сказав перед зустріччю міністрів закордонних справ ЄС.

Голова європейської дипломатії також сподівається, що міністри досягнуть політичних домовленостей щодо використання прибутків від заморожених російських активів для підтримки України.

Минулого тижня країни посли країн-членів Євросоюзу ухвалили рішення про поповнення на 5 мільярдів євро Європейського фонду миру, з якого країнам-членам відшкодовують кошти за надану Україні зброю.

У січні офіс Жозепа Борреля запропонував реформувати Європейський фонд миру і створити на його базі спеціальний військовий фонд для України. Пропонувалось, що він поглине нинішні активи Європейського фонду миру (близько 6,5 мільярдів євро), й, окрім цього, щороку впродовж наступних чотирьох років поповнюватиметься на 5 мільярдів євро.

Читайте також: Єврорада закличе Борреля та Єврокомісію до швидкого поступу у використанні активів РФ на підтримку України

12 лютого Рада Євросоюзу ухвалила рішення, яке відкриває шлях до можливого створення фінансового внеску до бюджету ЄС з чистих прибутків із заморожених російських активів для підтримки України та її відновлення. Наприкінці січня посли Євросоюзу погодили створення окремого рахунку, на який будуть перераховуватися кошти від цих активів.

Після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року, ЄС вирішив заборонити будь-які операції, пов’язані з управлінням резервами й активами ЦБ РФ. У результаті цієї заборони відповідні активи, що перебувають у фінансових установах країн-членів ЄС, є замороженими.

Київ24

Новини

11 Квітня 2024

Зеленський прибув на саміт у Литву закликати до допомоги Україні після «підлих ударів» Росії

«Китай не сприйматиме звинувачень і тиску» – Пекін відреагував на претензії щодо співпраці з Росією

10 Квітня 2024

Російські НПЗ є «цивільними цілями» – помічниця Остіна на слуханнях у Конгресі США

У Києві зробили важливу заяву про роботу синьої гілки метро: деталі

Школа англійської мови Cambridge Club

Глава Пентагону засумнівався в ефективності атак на НПЗ Росії. Його розкритикував сенатор і згадав про вибори

9 Квітня 2024

Стало відомо, коли розпочнеться масштабний сезон тюльпанів на Київщині

Данія виділила 5,8 мільйона доларів на відновлення української енергосистеми

Україна і ще вісім країн приєдналися до продовження санкцій ЄС проти Росії

8 Квітня 2024

У Києві експосадовець вимагав гроші від підприємця за дозвіл на стихійну торгівлю

у РФ роздумують, чи допустити турецького омбудсмена до українських військовополонених

Лубінець звернувся до ООН і Червоного Хреста

7 Квітня 2024

«без підтримки нам буде важко»

Всі новини ⇢