МОЗ дозволило вакцинувати дітей віком від 12 до 17 років від коронавірусу: що кажуть лікарі Київ ТБ

Новини

Імунізувати дозволяють вакциною Pfizer.

МОЗ дозволило вакцинувати дітей від коронавірусу, відповідний наказ з’явився на сайті міністерства. Підлітків віком від 12-ти до 17-ти років дозволяють імунізувати вакциною Pfizer. Про особливості вакцинації дітей та її безпечність розповів лікар-патофізіолог та доктор медичних наук Віктор Досенко в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”. 

За словами лікаря, більшість вакцин людина отримує саме в дитячому віці. “Деякі вакцини ми отримуємо одразу після народження і доказів ефективності такої вакцинації повно. Маса захворювань контролюється або навіть зникла завдяки вакцинації. Тому така проблема як Covid-19 висуває необхідність якомога раніше попередити імунну систему про появу такого вірусу”, – зауважив патофізіолог.

Відповідно до міжнародних досліджень, вакцини ефективні саме для віку 12-17 років. Для дітей молодше 12 років вакцинація небезпечна. “Якщо проведуть дослідження і доведуть, що вакцинація безпечна для меншої групи, тоді розпочнуть імунізувати і молодших дітей”, – зазначив доктор медичних наук.

За словами Віктора Досенко, дозвіл на щеплення онкохворих підлітків та дітей-алергиків визначатиме сімейний лікар. “Обмеження тут як і у дорослих. Проте виникає проблема у тому, що лікарі в клініках часто є антивакцинаторами. І на жаль дуже рідко можна отримати від лікаря однозначно чітку відповідь чи необхідно вакцинуватися”, – прокоментував експерт.

Лікар наголосив, що якщо вам або вашій дитині пропонують здати аналізи перед вакциною – на вас хочуть просто заробити. “Рекомендацій до підготовки дитини та дорослої людини до вакцинації немає. Єдине – ви і ваша дитина маєте бути повністю здорові на момент імунізації”, – додав патофізіолог.

Проте вакцинація не гарантує того, що дитина на 100% не захворіє. “У кожної вакцини є ефективний діапазон. Вакцина Pfizer має 94%. Не дивуйтеся, що певна кількість повністю вакцинованих, може захворіти. Тобто 6% навіть після вакцинації захворіє. У дітей ця ефективність, як і у дорослих. І побічні ефекти зустрічаються не частіше ніж у дорослих”, – зазначив Віктор Досенко.

Він зауважив, що вакцинація дітей стане гарним прикладом для груп ризику, які досі не вакцинувалися.

Фото: pixabay

Новини

25 Вересня 2022

у російському полоні залишаються декілька тисяч українців

Мобілізація в РФ може бути використана для посилення Росгвардії – британська розвідка

Внаслідок обстрілу Херсона загинув проросійський ексдепутат ВР – ЗМІ РФ

Путін 30 вересня може заявити про анексію окупованих територій – російські медіа

Росія за добу на війні в Україні втратила 400 військових

Зеленський назвав гарантії для російських військових, які здаються в полон

Україна ініціює засідання Радбезу ООН через заходи Росії щодо приєднання окупованих територій

24 Вересня 2022

Голова Євроради вважає, що ЄС повинен приймати росіян, які тікають від мобілізації – ЗМІ

Міжнародний бізнес, який лишається в РФ, матиме допомагати владі в мобілізації – Кулеба

Посол США Брінк відреагувала на початок так званих референдумів

Забудовники знищують унікальний ліс на Київщині (ФОТО)

МЗС позбавило посла Ірану акредитації через використання РФ іранського озброєння

Блінкен попередив Китай про «наслідки» в разі надання Росії зброї

Всі новини ⇢