МЗС України відреагувало на заяви мера другого міста Латвії про Крим і Бучу

Новини
МЗС України відреагувало на заяви мера другого міста Латвії про Крим і Бучу

Україна вважає «маргінальним діячем» мера латвійського міста Дауґавпілс Андрейса Елксніньша, який виступив із заявами про Крим та російсько-українську війну.

«Мер латвійського міста Дауґавпілс Андрейс Елксніньш виправдовує злочини Росії в Україні. Не дивно, що його політична сила опинилася на узбіччі політики за підсумками останніх виборів до Сейму Латвії. На щастя, висловлювання цього маргінального діяча не відображають ані офіційної позиції дружньої для нас Латвії, ані поглядів абсолютної більшості латвійців, які не лише щиро співчувають, але й активно допомагають Україні в її боротьбі проти російської агресії», – ідеться в коментарі речника МЗС України Олега Ніколенка.

За повідомленням видання Delfi, мер міста Дауґавпілс Андрейс Елксніньш, який раніше казав, що Крим — це «частина Росії», цього разу заявив, що у вбивствах цивільних українців, зокрема, в Бучі, винні дипломати України, Росії та США, які не змогли домовитися між собою.

В одній зі своїх останніх розмов із журналістами Елксніньш кілька разів відмовився визнавати Росію агресором у війні проти України. Він назвав події в Україні «людською трагедією», але на пряме питання про її винуватців відповідати не став.

Дауґавпілс із населенням майже 80 тисяч людей є другим містом Латвії. Майже половину його населення складають етнічні росіяни, це найвищий показник серед усіх міст балтійської країни. Мер міста Андрейс Елксніньш є членом партії «Згода», яка виступає на захист прав російськомовних у Латвії.

Київ24

Новини

1 Червня 2023

Масштабні перевірки укриттів анонсували у Києві

Україна отримає «потужний пакет підтримки» на саміті НАТО

У Львові вирішили перевірити укриття на тлі подій у Києві

Сейм Латвії закликає НАТО запросити Україну вступити до Альянсу

Кличко каже, що попросив ОП й уряд відсторонити голову Деснянської РДА Києва

У селі Черняхів на Київщині храм остаточно перейшов до парафіян ПЦУ (ФОТО, ВІДЕО)

Кількість постраждалих від ракетних обстрілів Києва зросла (ФОТО)

Міністр оборони Польщі анонсував збільшення кількості місць для охочих навчатися у військових вишах

Зеленський повідомив деталі перебування в Одесі

Чехія підтримує вступ України до НАТО – президент Павел

31 Травня 2023

У ГУР підтвердили, що клопотали про виїзд обвинуваченого депутата Трубіцина за кордон. Кажуть – «на прохання іншої структури»

Суд в Гаазі дав по 15 років ув’язнення колишнім керівникам спецслужби часів Мілошевича

Кіпер офіційно очолив Одещину – Зеленський підписав указ

Всі новини ⇢