На будівлі КМДА засяяв кримськотатарський орнамент Орьнек

Новини
На будівлі КМДА засяяв кримськотатарський орнамент Орьнек

Будівля КМДА засяяла кримськотатарським орнаментом Орьнек, включеним до списку світової спадщини ЮНЕСКО

Про це повідомляє КМДА.

Увечері 16 грудня на будівлі Київської міської державної адміністрації відбувається презентація візуальної інсталяції/проекції орнаменту Орьнек.

За інформацією Міністерства закордонних справ України, 16 грудня під час 16-ї сесії Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО (м. Париж, Франція) український елемент «Орьнек – кримськотатарський орнамент та знання про нього» було включено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства.

Цей захід відбувся у рамках Меморандуму про співробітництво між Національною комісією України у справах ЮНЕСКО та Асоціацією міст України.

«Орьнек – кримськотатарський орнамент та знання про нього» – четвертий елемент української культури, внесений до Репрезентативного списку ЮНЕСКО нематеріальної культурної спадщини людства.

Кримські татари є корінним народом України. Орнамент Орьнек є важливим для сучасної кримськотатарської культури та є унікальною складовою культури, мистецтва та історії України. Орьнек – це система символів  та унікальних значень кожного з них, які сьогодні використовуються, наприклад, у вишивці, ткацтві, гончарстві, майоліці, гравюрі, ювелірній справі, різьбі по дереву, склу, настінному розпису тощо.

Багато символів використовуються як захисні обереги. Усього близько 35 символів, кожен із яких має своє унікальне значення і сенс. Орьнек також використовується в багатьох традиційних ремеслах.

Значення орнаментальних композицій Орьнека загалом пов’язане з побажаннями злагоди, примирення в родині, продовження роду, турботи про сім’ю та дітей, поваги до життєвого досвіду та мудрості старшого покоління.

Варто зазначити, що у попередні роки до Репрезентативного списку ЮНЕСКО були включені такі українські елементи: Петриківський розпис як феномен українського декоративно-орнаментального малярства (2013 р.) і «Традиція Косівської мальованої кераміки» (2019 р.) та Козацькі пісні Дніпропетровщини (2016 р.).

Фото: КМДА

Новини

2 Грудня 2024

Пожежа в Шевченківському районі Києва: врятовано 11 осіб

Андрій Вітренко: основні виклики київської влади

Скульптура Маленького Принца повернулася на Пейзажну алею після реставрації

1 Грудня 2024

Зеленський: Європейський курс залишається незмінним попри зміни у владі

Президентка Грузії Зурабішвілі залишиться до обрання нового парламенту

Зимова країна на ВДНГ в Києві відкриває двері для гостей

30 Листопада 2024

Бої на фронті: дві третини атак ворога зосереджено на двох напрямках

Офіційні місця продажу новорічних ялинок у Києві: деталі

Видавництво «Наукова думка» завершить діяльність у грудні 2024 року

29 Листопада 2024

Росія проводить саботаж у Європі для підриву підтримки України

«Динамо» Київ проти чеської «Вікторії»: матч за честь і перемогу

На Печерську розбирають будинок: забудова без документації

28 Листопада 2024

МАГАТЕ не забезпечує захист атомних об'єктів України від атак рф

Всі новини ⇢