На Київщині жінка вирощує більше 2000 сортів томатів

Головне
На Київщині жінка вирощує більше 2000 сортів томатів

Про це повідомляє social.com.ua.

За її словами, для того, щоб займатися такою справою, вона мусила всьому навчатися самостійно.

“Спочатку виписувала тематичні газети й журнали. Потім, коли чоловік подарував ноутбук, я почала спілкуватися у соцмережах і побачила, що помідори бувають дуже різні, а не лише червоні і рожеві. Хотілося й собі таких. На базарі купувала розсаду, але часто мене обманювали – виростало не те, що обіцяли. Тому я вирішила вчитися вирощувати розсаду сама. Це мене так захопило, що тепер моя колекція налічує 2250 сортів томатів, понад 200 сортів перців гострих і солодких, багато різної квасолі та сортів картоплі”, – зазначає пенсіонерка.

Тамара наголошує на тому, що потрібно виростити хорошу рослину з гарними плодами, аби зібрати якісне насіння. Потрібно, щоб розсада гарно почала рости.

“Коли висаджую розсаду овочів, в лунку закладаю перегній, доломітову муку для розкислення ґрунту, попіл, можна також додати нітроамофоску. Останні три роки в нас досить холодна весна, тому бажано розсаду накрити агроволокном. Висаджую завжди в перших числах травня, відразу розкладаю крапельний полив”, – додає жінка.

Її колекція насіння виглядає, як картотека у бібліотеці. Вона зауважила, що це завдяки допомозі онука. Раніше процес такої роботи було складніше організувати. Вона фотографувала рослини на цифровий фотоапарат, потім переносила фото у ноутбук та підписувала. Зараз все простіше. Сучасний телефон і сторінка в соцмережі допомагають організувати збір та зберігання всієї інформації: і фото, і опис сорту.

КиївNews