В Києві на Майдані Незалежності відбувається Віче “Майдан: пам’ять і справедливість”.

Акція була анонсована у facebook громадськими оранізаціями Вільні люди, Рух опору капітуляції та Родини Небесної Сотні.

Як зазначили організатори, в день пам’яті героїв Небесної Сотні українці зібралися на Майдані проти російської агресії.

“20 лютого 2014 з вбивств майданівців почалася російська збройна агресія, а зараз ми бачимо її ескалацію”, – заявили вони.

Учасники мітингу вимагатимуть від світу справедливості – засудження та  покарання за злочини проти людяності (зокрема і на Майдані) Путіна та  його режиму.

Для проведення Віче на Майдані встановили сцену. На ній розтягнуто банери #SayYesToUkraine, #PutinMassMurderer, Путіна під трибунал.

Рух опору капітуляції заявив про створення міжнародного громадського комітету з притягнення до кримінальної відповідальноті Путіна та представників його режиму.

Основними напрямки діяльності Комітету стануть:

  • Використання механізму Міжнародного кримінального суду. Комітет спонукатиме національні влади країн, постраждалих від країн путінського режиму активізувати судові процеси, пов’язані зі злочинами РФ та ініціювати нові. Окрім того, вимагаємо від української влади прискорення ратифікації Україною Римського статуту;
  • Комітет ініціює створення міжнародної слідчої групи для фіксації та дослідження доказів конкретних злочинів Путіна та інших представників його режиму. Задля цього Комітет координуватиме представників постраждалих від дій путінського режиму країн та народів з метою збору доказів. А також адвокації створення слідчої групи задля просування ідеї створення Міжнародної слідчої групи. Українська ініціативна група розраховує на співпрацю з українським МЗС задля підготовки звернення до урядів інших країн з метою налагодження співпраці;
  • Створення та проведення Громадського трибуналу, в який увійдуть представники всіх країн, народів, осіб та груп, жертв режиму Путіна. На підстави зібраних свідчень та доказів Трибунал може оголосити звинувачення російському диктатору. В свою чергу, матеріали, зібрані Громадським трибуналом, мають стати основою для подання до Міжнародного кримінального суду.

Фото: Скріншот