У Меморіальному центрі Голокосту назвали святотатством те, що біля місця масових розсрілів людей нацистами у Києві сьогодні працює тир.

Заступник гендиректора Меморіального центру Голокосту Руслан Кавацюк в ток-шоу “Право на владу“.

Він розповів, що під час екскурсій територією масових розстрілів відвідувачі Бабиного Яру часто звертають увагу на звуки пострілів, які долинають до них.

Ми підходимо до синагоги, де під час аудіоінсталяції звучать імена жертв. А поруч звучать постріли. І ці постріли не з аудіоінсталяції – вони з реального тиру, який там стоїть і нікого не обурює. Всі активісти мовчать. Всі, хто протестує і підписує листи – ніхто проти тиру не підписує і не протестує! На місці масового розстрілу! Іноземці на мене дивляться і запитують: “Руслане, як це можливо? Це ж святотатство. Ваша держава чи ваше місто це не розуміє?” І мені пекуче соромно”, – заявив Руслан Кавацюк.

Нагадав, що прибрати тир з Бабиного Яру обіцяв навіть президент Володимир Зеленський. Але поки тир стоїть.

Також Кавацюк нагадав, як біля свіжозбудованого ЖК Uno City House спиляли пам’ятні хрести, встановлені на місці розстрілів. Розбудова ЖК триває, 1964 році на цій території київська влада заборонила проводити будівництво.

Фото: Фейсбук