на наступному засіданні Ставки розглянуть питання «вагнерівців» в Білорусі

Новини
на наступному засіданні Ставки розглянуть питання «вагнерівців» в Білорусі

Секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов заявляє, що президент України Володимир Зеленський доручив на наступному засіданні Ставки розглянути питання «вагнерівців» в Білорусі.

«Давайте подивимося, де вони опиняються, яка буде їх кількість, які будуть загрози. Якщо та кількість «вагнерівців» – 8500 – опиняться в Білорусі (зараз там такої кількості немає), подивимося, чим вони там будуть займатися. Там зараз за дуже невеликий проміжок часу поставили тимчасовий табір», – розповів він в ефірі національного телемарафону.

За його словами, Україна буде уважно спостерігати, для чого це відбувається – чи для «роздратування Литви, Польщі, чи для того, щоб українські війська, які перебувають на кордоні, були в напрузі».

«Завтра будемо дуже уважно за цим питанням спостерігати. Більше того – президент дав доручення на найближчому засіданні Ставки розглянути це питання з урахуванням всієї інформації, яку має наша розвідспільнота», – додав секретар РНБО.

На тлі повідомлень про ймовірне прибуття ПВК «Вагнер» до Білорусі Польща оголосила про посилення свого східного кордону.

Читайте також: ПВК «Вагнер» в Білорусі: Дуда закликає НАТО до «рішучої відповіді», генсек каже – ще рано говорити про наслідки

Керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив «Українській правді», що внаслідок спроби заколоту в Росії найманці ПВК «Вагнер» більше не братимуть участі в бойових діях в Україні.

ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина здійснила спробу збройного заколоту в Росії 24 червня через нібито намір Кремля розпустити угруповання. Зрештою Пригожин заявив про відмову від руху на Москву та заявив, що його підлеглі «йдуть у зворотному напрямку до польових таборів».

Після цього російські медіа повідомили, що кримінальну справу проти засновника «Вагнера» через збройний заколот у Росії закрили. Президент РФ Володимир Путін 26 червня заявив, що учасники угруповання мають вибір: підписати контракт зі збройними силами Росії, залишити службу чи «піти в Білорусь», куди, за повідомленнями, вирушив Пригожин.

Київ24

Новини

30 Травня 2024

Сім'ї з дітьми на Київщині можуть отримати грошову допомогу: як подати заявку

Україна починає страхувати інвестиції від воєнних та політичних ризиків

Україна може атакувати Росію зі зброї, наданої Фінляндією

29 Травня 2024

Шмигаль прибув до Праги на зустріч із лідерами кількох країн-партнерів щодо військової допомоги

Польща не обмежує Україну щодо застосування своєї зброї – заступник міністра оборони

Прем’єр-міністерка Данії вважає, що Європа має надати Україні більше систем Patriot

28 Травня 2024

Митник із Львівщини купив апартаменти у Дубаї за $175 тисяч – «Схеми»

Україна та Бельгія уклали угоду про гарантії безпеки

Президент Латвії закликає зняти обмеження на удари по військових цілях у Росії

27 Травня 2024

Мешканцям Київщини відшкодували збитки, спричинені спалахом захворювання

ЄС прагне після саміту у Швейцарії організувати переговори з участю РФ у Саудівській Аравії – Bloomberg

Зеленський про дозвіл завдавати удари по території Росії

26 Травня 2024

Мешканців Київщини попередили про загрозу поширення небезпечних захворювань

Всі новини ⇢