На суботу запланована сесія Київради: на порядку денному перейменування станцій метрополітену

Новини

14 травня на засідання Київради буде винесено рішення щодо перейменування станцій київського метрополітену, а також продовження “спецпроцедури” з перейменування столичних вулиць.

Про це повідомив член Комісії з питань найменувань Київради Тиміш Мартиненко-Кушлянський  

Він закликав усіх небайдужих киян звернутися до своїх депутатів з проханням не підтримувати затвердження нелегітимних, сумнівних з точки зору закону пропозицій, які вже завтра зможе скасувати будь-який суд. А депутатів Київради – повернути процес перейменувань у законодавче поле

Секретар Київради Володимир Бондаренко хоче вже на найближчому засіданні КМР, 14 травня, проголосувати за нові назви станцій метрополітену. До речі, на тому ж засіданні депутати мають голосувати і за продовження у часі так званої “спецпроцедури” по перейменуванню вулиць – бо попереднє рішення КМР від 15 квітня, як ми з колегами і попереджали, не вийшло реалізувати у визначені терміни”, – повідомив Мартиненко-Кушлянський.

Він назвав процес громадського обговорення перейменування станцій метро некоректним та незаконним адже пропозиції від киян та голосування за фінальний варіант відбувалося через гугл-форму й кожен міг подати стільки пропозицій і проголосувати стільки разів, скільки має електронних скриньок.

Я особисто знаю людей, які у цій формі проголосували по 10 і більше разів, а деякі цим навіть хизувались. І це не кажучи про те, що існують програми, які автоматизують накрутку гугл-форм, – наголосив експерт.

Він пояснив, що пропозиції оприлюднені Київським метрополітеном не можуть вважатись легітимними, а деякі банально не відповідають вимогам законодавства. Як-от станція “Василя Стуса”, яку неможливо реалізувати, бо за чинними у місті Києві нормами у назві станції метро не може бути увічнено ім’я фізичної особи. Також, він наголосив, що Комісія з питань найменувань Київради була усунута від процесу перейменування станцій столичного метрополітену, так само як й процесу перейменування вулиць Києва.

На кожному етапі цього сумнівного з точки зору законності процесу начальник метрополітену Брагінський Віктор особисто обіцяв, що “усі пропозиції будуть розглянуті фаховою комісією з найменувань”. Спробую висловитись політкоректно: весь цей час пан Брагінський казав неправду як експертному середовищу, так і суспільству загалом, – пояснив член Комісії з перейменувань 

Експерт закликав мера міста Віталія Кличка – долучити експертів Комісії з питань перейменувань у процес перейменування столичних вулиць та станцій метрополітену.  

Фото: Фейсбук

Новини

6 Жовтня 2022

У Києві чоловік викрав дружину товариша за борг у 7 тисяч доларів (ФОТО, ВІДЕО)

Антикорупційні органи повідомили голові НБУ Шевченку та ще декільком особам про підозру

Марафон «Єдині новини» має продовжувати своє існування і не загрожує свободі слова – Ткаченко

Україна з’ясовує ситуацію з українцями на російсько-естонському кордоні – МЗС

ЄС погодив восьмий пакет санкцій проти РФ

Київ відправив у Дніпро 30 автобусів і з них 10 завантажив гуманітарною допомогою, - Кличко

У ЗСУ озвучили втрати РФ за добу в Україні

Біля 8 населених пунктів відбито атаки військ РФ – Генштаб

Персонал ЗАЕС планує запустити один із реакторів станції – МАГАТЕ

5 Жовтня 2022

У Києві школяр підлив антисептик у чай однокласнику (Фото)

У Мінагрополітики сподіваються, що спільно з міжнародними партнерами вдасться зберегти «зернову ініціативу»

Голова «Енергоатома» взяв на себе виконання обов’язків гендиректора ЗАЕС

Посольство Японії в Україні відновило роботу

Всі новини ⇢