На суботу запланована сесія Київради: на порядку денному перейменування станцій метрополітену

Новини
На суботу запланована сесія Київради: на порядку денному перейменування станцій метрополітену

14 травня на засідання Київради буде винесено рішення щодо перейменування станцій київського метрополітену, а також продовження “спецпроцедури” з перейменування столичних вулиць.

Про це повідомив член Комісії з питань найменувань Київради Тиміш Мартиненко-Кушлянський  

Він закликав усіх небайдужих киян звернутися до своїх депутатів з проханням не підтримувати затвердження нелегітимних, сумнівних з точки зору закону пропозицій, які вже завтра зможе скасувати будь-який суд. А депутатів Київради – повернути процес перейменувань у законодавче поле

Секретар Київради Володимир Бондаренко хоче вже на найближчому засіданні КМР, 14 травня, проголосувати за нові назви станцій метрополітену. До речі, на тому ж засіданні депутати мають голосувати і за продовження у часі так званої “спецпроцедури” по перейменуванню вулиць – бо попереднє рішення КМР від 15 квітня, як ми з колегами і попереджали, не вийшло реалізувати у визначені терміни”, – повідомив Мартиненко-Кушлянський.

Він назвав процес громадського обговорення перейменування станцій метро некоректним та незаконним адже пропозиції від киян та голосування за фінальний варіант відбувалося через гугл-форму й кожен міг подати стільки пропозицій і проголосувати стільки разів, скільки має електронних скриньок.

Я особисто знаю людей, які у цій формі проголосували по 10 і більше разів, а деякі цим навіть хизувались. І це не кажучи про те, що існують програми, які автоматизують накрутку гугл-форм, – наголосив експерт.

Він пояснив, що пропозиції оприлюднені Київським метрополітеном не можуть вважатись легітимними, а деякі банально не відповідають вимогам законодавства. Як-от станція “Василя Стуса”, яку неможливо реалізувати, бо за чинними у місті Києві нормами у назві станції метро не може бути увічнено ім’я фізичної особи. Також, він наголосив, що Комісія з питань найменувань Київради була усунута від процесу перейменування станцій столичного метрополітену, так само як й процесу перейменування вулиць Києва.

На кожному етапі цього сумнівного з точки зору законності процесу начальник метрополітену Брагінський Віктор особисто обіцяв, що “усі пропозиції будуть розглянуті фаховою комісією з найменувань”. Спробую висловитись політкоректно: весь цей час пан Брагінський казав неправду як експертному середовищу, так і суспільству загалом, – пояснив член Комісії з перейменувань 

Експерт закликав мера міста Віталія Кличка – долучити експертів Комісії з питань перейменувань у процес перейменування столичних вулиць та станцій метрополітену.  

Фото: Фейсбук

Новини

18 Червня 2024

Африканська країна відкликала підпис під комюніке Саміту миру

17 Червня 2024

Делікатеси для тварин: Київський зоопарк закупить овочі та фрукти

У Мінфіні очікують в найближчі тижні досягнення з кредиторами угоди про реструктуризацію

З 80 до 78 скоротилося число країн, які підписали Бюрґенштокське комюніке

16 Червня 2024

Наступний Саміт миру можуть провести до президентських виборів у США – глава МЗС Швейцарії

«Не бачу проблеми» – Кулеба прокоментував заклики учасників Саміту миру до діалогу з Росією

Сунак щодо бажання Росії капітуляції України: «цього ніколи не станеться»

15 Червня 2024

Подруга підлітка зняла на відео, як її приятель знущається з пенсіонера: як відреагували у поліції

Зеленський прибув до Швейцарії для участі у Саміті миру

«мир в обмін територію на – це анексія»

14 Червня 2024

«Нам потрібен мир, але найперше слід гарантувати безпеку України і Європи»

Росія отримала від КНДР до 5 млн артилерійських снарядів – Міноборони Південної Кореї

Канада розширює санкції проти Росії

Всі новини ⇢