Національна музакадемія затягує з виключенням імені Чайковського з назви

Новини

Колектив київської Національної музичної академії вирішив відкласти питання про виключення імені композитора Петра Чайковського з її назви, таке рішення ухвалили напередодні під час зборів трудового колективу навчального закладу, повідомило Міністерство культури й інформаційної політики 27 грудня.

«Ми розчаровані тим, що трудовий колектив Національної музичної академії України, збори якого відбулися у Києві, вважає, що потрібно ще далі розбиратися, чи варто забирати ім’я Петра Ілліча Чайковського з назви провідного музичного вищого навчального закладу України, чи ще треба деякий час це питання вивчати», – цитує пресслужба МКІП слова міністра Олександра Ткаченка.

У МКІП наголосили, що фактично Національна музакадемія не врахувала рекомендації профільного комітету Верховної Ради, Експертної ради з питань подолання наслідків русифікації і тоталітаризму при Міністерстві культури та інформаційної політики України, а також рекомендації щодо Чайковського, розповсюджені Українським інститутом національної пам’яті.

За словами Ткаченка, це відбувається в той час, коли всі українські театри відмовилися виконувати твори Чайковського, а президент Росії Володимир Путін відкрито говорить, що це його культурне знаряддя.

«Питання навіть не в тому, чиє ім’я має носити цей заклад, це питання маркерів, якими ми позначаємо свій освітній і культурний простір», – сказав міністр.

У консерваторії заяву наразі не коментували.

У липні Експертна рада Міністерства культури та інформаційної політики рекомендувала відмовитися від імені Чайковського в назві київської Національної музичної академії.

Раніше Вчена рада закладу звернулася з проханням до влади не змінювати назву музакадемії. Представники закладу заявили про «високу честь» для музакадемії «нести ім’я українського композитора Петра Ілліча Чайковського, який є одним із засновників Київської консерваторії, творчість якого належить світовому мистецтву та складає невід’ємну частину історії культури і духовної спадщини України».

Водночас студенти і випускники Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського виступили з відкритим листом за перейменування навчального закладу, бо, на їхню думку, «Чайковський – символ російської культури», а світова музична спільнота вважає його російським композитором.

Київ24

Новини

25 Січня 2023

Пять преимуществ компании Пари Матч, о которых должны знать гемблеры

20 Січня 2023

Німеччина має «фундаментальну проблему» в питанні надсилання танків в Україну – МЗС Польщі

САП просить суд взяти Коболєва під варту, він прокоментував звинувачення

На Київщині працюватиме потужний мобільний генератор (ФОТО)

Новий міністр оборони Німеччини «не знає» про умову надання танків Україні разом зі США – медіа

Пентагон повідомив, що в нього входить

Ґроссі розповів, що робитимуть місії експертів МАГАТЕ на українських атомних станціях

19 Січня 2023

«Захищаються, як диявол від святої води» – премʼєр Польщі про дозвіл Німеччини на постачання танків

Аномальна погода у Києві та Київській області різко зміниться

Швеція надішле Україні бойові машини піхоти

Знадобиться чимало зусиль, щоб посунути лінію фронту – полковник США Батлер про війну в Україні

У Пентагоні не бачать ознак підготовки нового наступу РФ – речник Об’єднаного комітету начальників штабів

«Ганебна заява, що паплюжить пам’ять мільйонів жертв Голокосту» – МЗС України про висловлювання Лаврова

Всі новини ⇢