Національна опера України оприлюднила репертуар на січень 2022 року промо

Новини
Національна опера України оприлюднила репертуар на січень 2022 року	        	                            
                            промо

Новий січневий репертуар театру задовольнить найвибагливіші смаки глядачів.

Новий 2022 рік Національна опера України розпочинає святковими «Лускунчиками», яскравою (у всіх відношеннях) «Казкою про царя Салтана», довгоочікуваними «Казками Гофмана», «Доном Карлосом» за участі примадонни оперної сцени Людмили Монастирської, поновленням феєрично-гротескного балету «Вечори на хуторі біля Диканьки».

Тож, у січні на відвідувачів опери очікують:

2-6, 8 та 9 січня – найчарівніший балет «Лускунчик» П.І.Чайковського, під час якого можна не лише поринути в казкову атмосферу, а й загадати бажання (коли на сцені «росте» ялинка).

7 січня – Різдвяний концерт за участі провідних майстрів оперної та балетної сцени.

8 (ввечері) та 9 (о 12:00) січня – казка на 2 дії з хореографічними епізодами та мультиплікаційними і проекційними ефектами «Казка про царя Салтана» (режисер-постановник – Анатолій Солов’яненко, диригент-постановник – Микола Дядюра, художник-постановник – Марія Левитська, хормейстер-постановник – Богдан Пліш, балетмейстер-постановник – Віктор Яременко).

13 січня – прем’єра (2-й показ) опери Жака Оффенбаха «Казки Гофмана» (концертне виконання). Майже через століття «Казки Гофмана» тріумфально повернулися на сцену Національної опери України! Цього разу в головних ролях: Валентин Дитюк, Тарас Штонда, Анжеліна Швачка, Ольга Фомічова, Тамара Калінкіна, Алла Позняк, Андрій Маслаков та ін. За диригентським пультом – Микола Дядюра.

29 січня – опера «Дон Карлос» Дж.Верді за участі зірки світової оперної сцени Людмили Монастирської (Єлизавета Валуа). В ролі Дона Карлоса дебютує на Київській сцені Михайло Малафій (запрошений соліст Львівської Національної опери). Також в головних ролях: Тарас Штонда (Великий Інквізитор), Геннадій Ващенко (Родріго ді Поза), Сергій Ковнір (Філіпп ІІ), Алла Позняк (Принцеса Еболі), Ольга Нагорна (Ангел) та ін.

30 січня поціновувачі балету побачать на сцені Національної опери України оновлену виставу «Вечори на хуторі біля Диканьки».

До слова, цей балет на музику Євгена Станковича, що спочатку  мав назву «Ніч перед Різдвом», був поставлений у 1993 році Віктором Литвиновим. В його основу  покладено однойменну повість Миколи Гоголя, яку свого часу використали для своїх опер Петро Чайковський («Черевички»), Микола Римський-Корсаков («Ніч перед Різдвом»), Микола Лисенко («Різдвяна ніч»). В жовтні 2015 року після більш ніж чотирирічної перерви балет знову повернувся на сцену театру вже під назвою «Вечори на хуторі біля Диканьки».

За словами балетмейстера-постановника вистави, творча група вирішила змінити назву балету аби позбавитися «часової прив’язки» через її «зимове» забарвлення.

І от зараз після дворічної паузи у показах, що дала можливість авторам переглянути і оновити костюми, декорації, відшліфувати хореографію, глядачі мають нагоду знову поринути у світ фантасмагорії. «Більшість  складу виконавців також буде новою. Певен, новими будуть і глядачі, і критики, – каже Віктор Литвинов – тож гриф «поновлення», під яким вистава знову з’являється у репертуарі нашого театру,  цілком справедливий».

Художник-постановник Марія Левитська наголошує, що балет «Вечори на хуторі біля Диканьки» на музику Євгена Станковича – це великий успіх балетмейстера Віктора Литвинова, який  створив справжній національний балет з яскраво вираженими характерами, незвичайним прочитанням сюжету, приголомшливими комедійними та ліричними сценами.  «Власне – це один із кращих балетів, в якому поєднані глибокі знання фольклору та класичного танцю. Дуже люблю саме цей балет – він моя гордість, одна з моїх найулюбленіших постановок» – розповіла вона.

Отже на глядачів чекає видовищна вистава, багата на народні звичаї та гумор. Поряд із картинами сільської Різдвяної ночі з її співом та веселощами – фантастичні образи нечистої сили, небесних зірок.

Важливо!

В репертуарі театру можливі зміни – детальна афіша найближчих заходів на сайті театру https://opera.com.ua/afisha.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020 року (зі змінами) відвідування театру можливе за умов наявності COVID-сертифікату про повну або часткову вакцинацію  («зелені» та «жовті» сертифікати – оригінал документу або ж через мобільний додаткок Порталу «Дія»), або негативного результату ПЛР-тесту COVID-19 або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, що здійснений протягом не більше 72 годин, або документу про одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу «Дія».

Документи будуть перевіряти при вході до Національної опери України, а їх відсутність буде підставою для відмови глядачеві відвідати театр.

Просимо Вас заздалегідь подбати про їх наявність.

Також незмінними залишаються – обов‘язкове дотримання глядачами маскового режиму та соціальної дистанції, а заходячи до театру необхідно пройти температурний скринінг.

Фото: прес-реліз

Новини

8 Грудня 2024

Українські сили знищили 1460 окупантів за добу

Трамп закликає до негайного миру та переговорів в Україні

Зеленський обговорив мир для України з Трампом і Макроном у Парижі

7 Грудня 2024

Зеленський, Трамп і Макрон обговорили плани у Парижі на відкритті Нотр-Дам

Антоніо Кошта запросив Зеленського на саміт Євроради 19 грудня

У Києві та Чернігові викрито мережу кол-центрів, що ошукували людей

6 Грудня 2024

Шмигаль обговорив з Радою Європи створення спецтрибуналу для рф

США обіцяють Україні нове озброєння та масштабні санкції проти росії

Затримано молодика за підпал військової автівки в Києві

5 Грудня 2024

Україна відзначає День волонтера: роль у підтримці ЗСУ

Чотири мости через Дніпро в Києві потребують термінових заходів

Кияни закликають зберегти руїни палацу Розумовського як музей

4 Грудня 2024

Депутати не підтримали законопроєкт про захист даних в реєстрах

Всі новини ⇢