Столичні лікарні мають систематичну заборгованість з заробітної плати, яка породжена безвідповідальністю Національної служби здоров’я України, яка не фінансує надані медичні послуги киянам.

Наразі медики отримали заробітну плату тільки за вересень, і лише 20% лікарів отримали заробітну плату за жовтень. Про це заявила депутатка Київської міської ради, перша заступниця голови постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Алла Шлапак.

«Необхідно припинити маніпуляції НЗСУ з медичними тарифами. Неприйнятною є виплата у розмірі 6 тис. грн за політравму, коли така операція коштує мінімум 35 тис. грн. Потрібно терміново змінювати цю політику і створити всі можливості, щоб не віддаляти медицину від громадян», – підкреслила Алла Шлапак.

Депутатка наголосила, що в умовах «червоної зони» необхідно забезпечити тестами на Covid-19 бригади швидкої допомоги, адже наразі вони везуть всіх хворих без визначення тестування до лікарень, де є загроза для тих, хто отримує ургентну допомогу.

«Необхідно забезпечити людям гідну охорону здоров’я. Саме тому, Київська міська рада повинна направити звернення до НЗСУ з вимогою терміново погасити заборгованість з заробітної плати та припинити маніпуляції з тарифами», – підкреслила Алла Шлапак.

Фото: Фейсбук