Найбагатший росіянин Лісін, який возить нафту в ЄС в обхід портових обмежень, досі не під санкціями Заходу та України – «Схеми»

Новини
Найбагатший росіянин Лісін, який возить нафту в ЄС в обхід портових обмежень, досі не під санкціями Заходу та України – «Схеми»

Найбагатший бізнесмен Росії, олігарх Володимир Лісін, чиї танкери обходять заборону входження в порти ЄС і доставляють нафтопродукти в Європу через ланцюжок перевантажень у морі, досі не перебуває під санкціями США, Великої Британії, ЄС та України. Про це повідомляють журналісти проєкту Радіо Свобода «Схеми».

За даними українського Нацагентства з питань запобігання корупції, Володимир Лісін «здійснює комерційну діяльність у секторах економіки, що забезпечують високу доходну частину бюджету Російської Федерації, яка відповідає за війну в Україні, тобто є значним джерелом доходів для ведення війни. Має тісні зв’язки з режимом». При цьому Лісін потрапив лише під санкційні обмеження Австралії.

«Схеми» звернулися до уповноважених органів ЄС, Британії, США та України із запитанням, чому щодо найбагатшого бізнесмена РФ Володимира Лісіна неввелиі персональні санкції, на відміну від інших великих російських бізнесменів. В РНБО України лише зазначили, що наразі не отримували пропозицій про введення санкцій щодо Лісіна від уповноважених на це законом органів. В уряді Британії відповіли, що не коментують свої можливі майбутні рішення щодо санкцій. З ЄС та США станом на момент публікації відповіді не надійшло.

Володимир Лісін є власником компанії Volga Shipping. Як встановили журналісти-розслідувачі «Схем» після того, як російським суднам заборонили заходити у порти Євросоюзу, російські танкери Volga Shipping все одно експортують нафтопродукти у Європу, перевантажуючи їх на судна під прапорами країн ЄС.

За версією журналу Forbes (Росія), Володимир Лісін є найбагатшою людиною у Російській Федерації станом на 2022 рік. Його статки оцінюються у 18,4 мільярда доларів.

Київ24

Новини

18 Червня 2024

Справа підтримки України буде однією з ключових під час головування Польщі в ЄС – уповноважена прем’єра

«Приймаю вітання» – депутат Ради Гончаренко відреагував на заочний вирок у Росії

Африканська країна відкликала підпис під комюніке Саміту миру

17 Червня 2024

Делікатеси для тварин: Київський зоопарк закупить овочі та фрукти

У Мінфіні очікують в найближчі тижні досягнення з кредиторами угоди про реструктуризацію

З 80 до 78 скоротилося число країн, які підписали Бюрґенштокське комюніке

16 Червня 2024

Наступний Саміт миру можуть провести до президентських виборів у США – глава МЗС Швейцарії

«Не бачу проблеми» – Кулеба прокоментував заклики учасників Саміту миру до діалогу з Росією

Сунак щодо бажання Росії капітуляції України: «цього ніколи не станеться»

15 Червня 2024

Подруга підлітка зняла на відео, як її приятель знущається з пенсіонера: як відреагували у поліції

Зеленський прибув до Швейцарії для участі у Саміті миру

«мир в обмін територію на – це анексія»

14 Червня 2024

«Нам потрібен мир, але найперше слід гарантувати безпеку України і Європи»

Всі новини ⇢