найскладніше – з Угорщиною, але є прогрес

Новини
найскладніше – з Угорщиною, але є прогрес

Україна зробила в частині законодавства про нацменшини «дуже багато», а з Угорщиною проводить двосторонні консультації, заявила в інтерв’ю Радіо Свобода віцепрем’єрка з євроінтеграції Ольга Стефанішина.

За словами урядовиці, другий раунд цих консультацій пройде сьогодні.

«Ми ухвалили два закони щодо нацменшин, державна програма щодо нацменшин запроваджена. 15 вересня відбуваються в Будапешті консультації між Україною й Угорщиною щодо освітнього питання: це дуже важливо (…). Це, як ви можете собі уявити, складний процес, але він відбувається. І для нас це дуже великий показник», – зазначила Стефанішина.

Віцепрем’єрка зауважила, що з Угорщиною – найскладніший діалог, але також відзначила і наявність прогресу, зокрема після візиту до України президентки Угорщини та її зустрічі з Володимиром Зеленським.

«Консультації, які відбуваються 15 вересня в Будапешті, – це ще і в розвиток двосторонніх перемовин президентів. Це, я вважаю, з точки зору політичної позиції Угорщини як такої – вже великий прорив. Сподіваюся, будуть хороші результати консультацій. На сьогодні Міністерство освіти проінформувало мене, що домовленість досягнута по цілій низці питань», – резюмувала Стефанішина.

Відповідаючи на запитання, чи можливе членство України в ЄС під час війни, віцепрем’єрка з євроінтеграції зауважила, що не бачить «особливих застережень», і розповіла про обнадійливий прецедент.

«Після підписання Угоди про асоціацію є певні роз’яснення щодо територіального застосування і того, що ми зараз не здійснюємо ефективного контролю над окупованими територіями. Тому такий прецедент є вже саме щодо України», – нагадала урядовиця, додавши, що переговорний процес – справа не одного дня чи місяця.

«Він (переговорний процес – ред.) потребує часу і вже, сподіваюся, на момент завершення перемовин територіальні питання не будуть предметом дискусії», – підсумувала Стефанішина.

Україна майже одразу після початку масштабного російського вторгнення подала заявку на вступ до Євросоюзу. Її приклад наслідували також Грузія та Молдова.

У червні 2022 року Європейська рада ухвалила рішення про надання Україні статусу кандидата на вступ до Європейського союзу. Таке ж рішення лідери ЄС ухвалили і щодо Молдови.

22 червня цього року Єврокомісія дала проміжну усну оцінку тому, як Україна втілює критерії для початку переговорів про вступ до ЄС: два з семи критеріїв виконані повністю, решта мають прогрес.

Київ24

Новини

26 Травня 2024

Мешканців Київщини попередили про загрозу поширення небезпечних захворювань

Працівників столичного компідприємства навчають за ізраїльською програмою

У Києві іноземець напав на чоловіка з ножем

25 Травня 2024

Куди піти на День Києва: святкова афіша міста

першого заступника директора усунули від обов’язків на час досудового розслідування

Міністри фінансів G7 обговорюють «потенційні схеми» використання активів РФ на допомогу Україні – Bloomberg

24 Травня 2024

ЄС хоче інвестувати прибутки із заморожених активів у виробництво зброї в Україні

Латвієць із розслідування «Схем» про західну електроніку для російських Су пов’язаний із розробником шпигунського софту РФ

Міністри фінансів країн G7 навряд узгодять деталі позики для України з доходів від активів РФ – Reuters

23 Травня 2024

Чехи менше підтримують членство України в ЄС, ніж угорці – опитування

Рада призначила нового суддю Конституційного суду

Білий дім відреагував на намір Іспанії, Ірландії, Норвегії визнати Палестинську державу

22 Травня 2024

Спікер Палати представників Джонсон підтримав дозвіл Україні бити по РФ американською зброєю

Всі новини ⇢