“Не ігноруватимемо думку киян”: секретар Київради відповів на критику щодо перейменування вулиць та станцій метро

Новини
“Не ігноруватимемо думку киян”: секретар Київради відповів на критику щодо перейменування вулиць та станцій метро

Міська влада обіцяє врахувати деяку критику процесу перейменування.

Голосування на перейменування вулиць у Києві відбуватиметься в додатку “Київ Цифровий”, де проголосувати зможуть лише мешканці столиці. Однак перейменування станцій метро за ухваленими пропозиціями слід завершити — про це в ефірі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ» повідомив секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко.

За словами Бондаренка, результати голосування за перейменування 5 станцій метро Київрада ігнорувати не зможе. Він нагадав, що на остаточне голосування були винесені варіанти, які пропонувалися найчастіше під час збору усіх пропозицій.

Секретар КМР висловив сподівання, що всі проголосовані варіанти будуть ухвалені, хоча й “не без дискусій”.

Також він відповів на критику щодо того, що нові назви станцій метро будуть вводити в оману людей, які намагатимуться орієнтуватися на місцевості. На думку Бондаренка, географічний аспект присвоєння назв об’єктам — не найголовніший.

При цьому Бондаренко погодився з критикою самої процедури голосування і анонсував, що у випадку з перейменуванням вулиць вона буде інакшою.

Він визнав, що під час голосування за перейменування станцій було неможливо визначити, чи голосує мешканець Києва, чи мешканець іншого міста.

Ми визнаємо цю історію” — сказав Бондаренко.

Голосування за перейменування вулиць буде відбуватися після того, як свої експертні висновки нададуть три наукові інститути та Інститут нацпам’яті. Найбільш рейтингові пропозиції потраплять на голосування, яке буде відбуватися виключно в застосунку “Київ Цифровий”, де є функція ідентифікації користувачів за місцем реєстрації.

Бондаренко запевнив, що “73% українців вимагають перейменування об’єктів, повязаних з росією”.

Також секретар Київради поділився думкою щодо можливості переосмислення ролі деяких діячів в історії Києва та України. З його слів, той факт, що по деяким об’єктам Київрада взагалі не отримала пропозицій по перейменуванню, або отримала пропозиції залишити старі назви, говорить саме про переосмислення з боку містян.

Нагадаємо, на думку громадськості, станція “Берестейська” має носити назву “Бучанська”; станція “Площа Льва Толстого” повинна бути перейменована на честь “Василя Стуса”; “Героїв Дніпра” має стати “Героїв України”; “Мінська” – “Варшавською”, а “Дружби народів” – “Ботанічною”.

Після голосування в соцмережах почалися обговорення процесу. Люди критикують як конкретні назви (“Бучанська” як надто травматична), так і сам принцип перейменування — мовляв, він не має нічого спільного з географічною відповідністю місцям знаходження станцій і призведе до плутанини.

Також критикують систему голосування, за якою віддати свій голос могли в тому числі люди не з Києва; дехто взагалі піддає сумніву достовірність і заявляє про фальсифікації.

Фото: Фейсбук

Новини

13 Грудня 2024

Трамп закликав контролювати припинення вогню європейськими військами

Київреклама планує придбати сервер вартістю 700 тисяч гривень

12 Грудня 2024

Київрада не ухвалила проєкт захисту історичних будинків

Росія назвала допомогу США Україні крадіжкою через заморожені активи

Тимчасове обмеження руху на Дорогожичах 12 грудня через роботи

11 Грудня 2024

Зеленський сподівається, що Орбан не звернеться до Асада

ЗСУ відбили понад 200 атак ворога за добу на різних напрямках

Бюджет Києва-2025: основні напрямки витрат міста

10 Грудня 2024

Київська кільцева електричка відновлює щопівгодинні рейси

Захворюваність на COVID-19 у Києві зменшилася: нові дані

Де у Києві купити новорічну ялинку: адреси офіційних ярмарків

9 Грудня 2024

Шахрайка видурила в киянки понад 380 тисяч гривень на «операцію»

Зеленський закликає до справедливого миру заради безпеки України

Всі новини ⇢