“Не ігноруватимемо думку киян”: секретар Київради відповів на критику щодо перейменування вулиць та станцій метро

Новини
“Не ігноруватимемо думку киян”: секретар Київради відповів на критику щодо перейменування вулиць та станцій метро

Міська влада обіцяє врахувати деяку критику процесу перейменування.

Голосування на перейменування вулиць у Києві відбуватиметься в додатку “Київ Цифровий”, де проголосувати зможуть лише мешканці столиці. Однак перейменування станцій метро за ухваленими пропозиціями слід завершити — про це в ефірі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ» повідомив секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко.

За словами Бондаренка, результати голосування за перейменування 5 станцій метро Київрада ігнорувати не зможе. Він нагадав, що на остаточне голосування були винесені варіанти, які пропонувалися найчастіше під час збору усіх пропозицій.

Секретар КМР висловив сподівання, що всі проголосовані варіанти будуть ухвалені, хоча й “не без дискусій”.

Також він відповів на критику щодо того, що нові назви станцій метро будуть вводити в оману людей, які намагатимуться орієнтуватися на місцевості. На думку Бондаренка, географічний аспект присвоєння назв об’єктам — не найголовніший.

При цьому Бондаренко погодився з критикою самої процедури голосування і анонсував, що у випадку з перейменуванням вулиць вона буде інакшою.

Він визнав, що під час голосування за перейменування станцій було неможливо визначити, чи голосує мешканець Києва, чи мешканець іншого міста.

Ми визнаємо цю історію” — сказав Бондаренко.

Голосування за перейменування вулиць буде відбуватися після того, як свої експертні висновки нададуть три наукові інститути та Інститут нацпам’яті. Найбільш рейтингові пропозиції потраплять на голосування, яке буде відбуватися виключно в застосунку “Київ Цифровий”, де є функція ідентифікації користувачів за місцем реєстрації.

Бондаренко запевнив, що “73% українців вимагають перейменування об’єктів, повязаних з росією”.

Також секретар Київради поділився думкою щодо можливості переосмислення ролі деяких діячів в історії Києва та України. З його слів, той факт, що по деяким об’єктам Київрада взагалі не отримала пропозицій по перейменуванню, або отримала пропозиції залишити старі назви, говорить саме про переосмислення з боку містян.

Нагадаємо, на думку громадськості, станція “Берестейська” має носити назву “Бучанська”; станція “Площа Льва Толстого” повинна бути перейменована на честь “Василя Стуса”; “Героїв Дніпра” має стати “Героїв України”; “Мінська” – “Варшавською”, а “Дружби народів” – “Ботанічною”.

Після голосування в соцмережах почалися обговорення процесу. Люди критикують як конкретні назви (“Бучанська” як надто травматична), так і сам принцип перейменування — мовляв, він не має нічого спільного з географічною відповідністю місцям знаходження станцій і призведе до плутанини.

Також критикують систему голосування, за якою віддати свій голос могли в тому числі люди не з Києва; дехто взагалі піддає сумніву достовірність і заявляє про фальсифікації.

Фото: Фейсбук

Новини

15 Червня 2024

Подруга підлітка зняла на відео, як її приятель знущається з пенсіонера: як відреагували у поліції

Зеленський прибув до Швейцарії для участі у Саміті миру

«мир в обмін територію на – це анексія»

14 Червня 2024

«Нам потрібен мир, але найперше слід гарантувати безпеку України і Європи»

Росія отримала від КНДР до 5 млн артилерійських снарядів – Міноборони Південної Кореї

Канада розширює санкції проти Росії

13 Червня 2024

У Києві прокурор привласнив речовий доказ – мільйонну суму

Зеленський анонсував «важливі рішення» й укладення безпекових угод зі США й Японією

Уряд Великої Британії анонсував понад 280 млн євро допомоги Україні

12 Червня 2024

ЄС запроваджує мита до 38,1% на електромобілі з Китаю. Пекін погрожує заходами у відповідь

Міністр оборони Німеччини оголосив про передачу Україні 100 ракет для систем Patriot

На саміті G7 будуть оприлюднені нові заходи покарання Росії – Білий дім

11 Червня 2024

У Києві розривають чергову вулицю: знову прорив труби

Всі новини ⇢