З 9 грудня державних службовців та співробітників соціальних організацій почнуть відсторонювати від роботи, якщо вони не будуть щеплені від коронавірусу.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоровʼя.

Обов’язковій вакцинації проти коронавірусу на період дії карантину підлягають співробітники:

  • підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
  • установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;
  • підприємств, установ та організацій, включених до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

Працівники цих установ, які на 9 грудня не матимуть документа про щеплення принаймні однією дозою протиковідної вакцини, сертифіката чи довідки про одужання від COVID-19 або довідки про протипоказання до щеплення, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.

«Якщо працівник ухиляється або відмовляється від отримання щеплення, то керівник має проінформувати його про правові наслідки таких дій та відсторонити його від виконання професійних обов’язків. Для цього керівник складає відповідний акт та видає наказ або розпорядження, яке обов’язково надають для ознайомлення особі, яку відсторонюють», — повідомили в МОЗ.

У міністерстві зазначили, що звільняти працівника через відсутність щеплення незаконно. Для цього відсутні правові підстави. За допущення невакцинованих осіб до роботи керівника установи штрафуватимуть на суму від 34 тисяч гривень.

В Україні з 8 листопада почали відстороняти від роботи невакцинованих освітян та чиновників без збереження зарплати і нарахування стажу (звільняти їх заборонено) — до того моменту, поки вони не зроблять щеплення.

Фото: Фейсбук