Ніч у Київській фортеці. Місця на екскурсії від студентів-істориків розбирають, як гарячі пиріжки Київ ТБ

Новини
Ніч у Київській фортеці. Місця на екскурсії від студентів-істориків розбирають, як гарячі пиріжки	    	              
              Київ ТБ

Екскурсії – безкоштовні, головне зареєструватися.

Офіцер з гасовою лампою та кілька десятків глядачів – так починається екскурсія під назвою “Ніч у Київській фортеці”. Головне в екскурсії – інтерактив та комічна інтерпретація історії. Про це йшлося в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”.

Організували екскурсії студенти та випускники Університету Шевченка. “Ми спробуємо показати як було, але трошки у жартівливій формі. І можливо, людям так буде легше сприймати. Тим, хто не є фаховим істориком”, – розповів Гліб учасник творчого об’єднання ніч у фортеці.

До організації екскурсії долучилися співробітники музею Київська фортеця. Герої ескурсії разом працюють вже 5 років, починали ще у 2016 році, тоді їх було всього 10 чоловік.  “Зараз нас близько 50-60 осіб. Оскільки це не наш основний вид діяльності, то багато в кого робота, стає складніше поєднувати. Але любимо свою справу, любимо цілі які несемо, своє просвітницьке завдання”, – зазначив Олексій Руденко, організатор творчого об’єднання.

Нині такі екскурсії проводять у найцікавіших куточках столиці. Костюми та реквізити орендують у кіностудії Довженко, знаходять вдома або позичають у знайомих, найважче знайти чоловічі чоботи. Для глядачів студенти влаштовують інтерактиви, комусь дають рушницю в руки, іншим роздають доручення. Головний атрибут вистави – лялька-каскадер Жора. “Він завжди виконує функцію невідомого бійця. Його завжди розстрілюють, вішають, скидають з висоти 3 поверху. Тобто над ним знущаються. Він як наш каскадер”, – каже Гліб.

Найважче для організаторів, коли люди не реагують на інтерактив. Тому формат вистав змінюється постійно. Екскурсії проводять після 6 години вечора, коли у героїв закінчуються пари. Потрапити на екскурсію можна безкоштовна, головне встигнути зареєструватися.

Фото: Київ ТБ