Німеччина затвердила Стратегію національної безпеки. Росія у ній вказана як «найбільша загроза»

Новини
Німеччина затвердила Стратегію національної безпеки. Росія у ній вказана як «найбільша загроза»

Уряд Німеччини на чолі з канцлером Олафом Шольцем у середу представив Стратегію національної безпеки, в якій вказано, що «нинішня Росія є найбільшою загрозою для миру та безпеки в євроатлантичному регіоні в найближчому майбутньому». Про це пише видання Der Spiegel та російська служба Радіо Свобода.

У документі з 76 сторінок міститься розширене поняття безпеки. Це не лише захист країни від зовнішніх ворогів, а й захист цивільного населення, політика розвитку, безпека технічної інфраструктури, кібербезпека, космічний захист, а також сировинна, енергетична та продовольча безпека.

Презентуючи Стратегію, Шольц заявив, що політичне середовище країни за останні півтора року суттєво змінилося, зокрема, йдеться про повномасштабне вторгнення РФ в Україну та диверсії на газопроводах «Північний потік».

За його словами, Стратегія національної безпеки розроблена вперше в історії сучасної Німеччини і спрямована на гарантування безпеки громадян Німеччини за мінливих зовнішніх обставин.

У концепції виділено три основних напрями: обороноздатність, життєздатність та стійкість.

«Найвищим завданням німецької безпекової політики є гарантія того, що ми в нашій країні, в серці Європи, зможемо і в майбутньому жити у мирі, свободі і безпеці», – йдеться в документі.

Німеччина однозначно заявляє про свою солідарність з НАТО, Євросоюзом та готовність посилювати обороноздатність бундесверу. В галузі обороноздатності концепція передбачає запобігання шпигунству та диверсіям, гармонізацію європейського оборонного контролю та розширення можливостей проти кібератак, а також здатності оборони в космічному просторі. Крім того, йдеться про цивільну оборону і захисту від катастроф.

Вже наступного року Німеччина має виконати обіцянки щодо виділення двох відсотків ВВП на оборону, що вимагається від кожної держави-члена НАТО. Для досягнення цієї мети бундесверу вже було надано 100 млрд євро з особливого майнового фонду.

У документі уряд Німеччини називає Китай «партнером, економічним суперником та системним противником». При цьому наголошується, що без Китаю «неможливо вирішити найнагальніші глобальні проблеми».

Спочатку концепція, розроблена ще до повномасштабного вторгнення РФ в Україну трьома партіями – партнерами з урядової коаліції, мала бути представлена на Мюнхенській конференції з безпеки у лютому. Однак через відсутність згоди між соціал-демократом Олафом Шольцем та міністром закордонних справ Анналеною Бербок від «зелених» знадобилися додаткові консультації.

Київ24

Новини

26 Липня 2024

ДТЕК змінив умови відключення світла у Києві: зміни торкнуться всіх

У Києві анонсували зміни на транспортних розв'язках

Очільник Пентагону про російські й китайські військові літаки біля Аляски: «це не стало несподіванкою»

25 Липня 2024

Відключень світла, опалення та води не уникнути: хто зимою опиниться у гірших умовах

«Вірні Москві, а не Богу» – капелан Сергієв у Конгресі США про релігійну політику РФ на окупованих територіях

на тлі виступу Нетаньягу біля Капітолію зібралися протестувальники

24 Липня 2024

Чехія запустить другий проєкт із закупівлі боєприпасів для України

«Умови та час ще не назріли» – глава МЗС Китаю про переговори між Україною та РФ

важливо, щоб Пекін почув про війну безпосередньо від України

23 Липня 2024

ДТЕК втратив 90% генерації через обстріли, але планує повернути понад половину восени

Зла і дурна: Трамп відзначився образливим коментарем про Камалу Гарріс

Байден повідомив, що залишиться на посаді президента США до кінця терміну

22 Липня 2024

СБУ видала підозру настоятелю храму на Херсонщині, який закликав приєднатися до Росії

Всі новини ⇢