Новий прем’єр Британії обіцяє, що «зміни почнуться зараз», але Україна – це інше питання

Новини
Новий прем’єр Британії обіцяє, що «зміни почнуться зараз», але Україна – це інше питання

Лідер Лейбористської партії Великобританії Кір Стармер оголосив у Лондоні рано вранці 5 липня, що «зміни починуться зараз», після того, як його партія здобула переконливу перемогу і поклала край 14-річному правлінню консерваторів на загальних виборах у Сполученому Королівстві, що відбулися днем раніше.

Хоча новий прем’єр-міністр Кір Стармер і його лівоцентристська партія пообіцяли свіжий підхід до британських економічних проблем і кризи вартості життя в країні, вони не сигналізували про кардинальний розрив з політикою попереднього уряду, який надавав потужну військову і дипломатичну підтримку Україні в її боротьбі з російською агресією.

Хоча лейбористи натякнули на більш примирливий тон, ніж їхні попередники-консерватори, у відносинах з Євросоюзом, партія зробила все можливе, щоб запевнити НАТО та інших союзників, які допомагають Києву, що Лондон і надалі розглядатиме Росію як загрозу для Європи.

Президент України Володимир Зеленський подякував консерваторам, що йдуть, і привітав новий лейбористський уряд з «переконливою перемогою на виборах».

Очікується, що Стармер, 61-річний колишній юрист, який очолив лейбористів чотири роки тому, відвідає Букінгемський палац протягом декількох годин, щоб зустрітися з королем Чарльзом і розпочати свою роботу на посаді прем’єр-міністра.

«Такий мандат накладає велику відповідальність», – сказав Стармер своїм прихильникам на світанку після того, як перемога лейбористів стала очевидною.

Девід Ламмі, який, як очікується, стане міністром закордонних справ у лейбористському уряді Стармера, заявляв, що повернення лейбористів до влади покладе початок зовнішній політиці «прогресивного реалізму».

Але перезавантаження зовнішньої політики, яке Ламмі назвав серед цілей лейбористів, передбачає відновлення зв’язків з Європою, щоб виправити частину шкоди, заподіяної після Brexit, боротьбу зі зміною клімату і більш агресивну взаємодію з країнами Глобального Півдня.

Щодо оборони, то Стармер і лейбористи назвали свою відданість провідній ролі НАТО в трансатлантичній безпеці «непохитною».

Україні лейбористи пообіцяли «непохитну» військову, фінансову, дипломатичну і політичну підтримку. Маніфест лейбористів також закликає допомогти Україні прокласти шлях до членства в НАТО.

Київ24

Новини

14 Липня 2024

До Міжнародного реєстру збитків уже подано понад 4,5 тисячі заяв – ОП

13 Липня 2024

В Укренерго розповіли, як вимикатимуть світло 14 липня: графіки відключень

Не встиг оновити дані до 16 липня: в ТЦК пояснили, за яких умов не штрафуватимуть

Уряд затвердив умови приватизації готелю «Україна» та «Об’єднаної гірничо-хімічної компанії»

12 Липня 2024

Під Києвом критично впав тиск води через спеку та відсутність електроенергії: в місті вводять графіки відключень води

Екскерівника театру ім. Лесі Українки позбавили звання академіка за антиукраїнську позицію

Байден розповів, чим цінний «Український договір»

11 Липня 2024

Коли покращиться ситуація зі світлом в Україні: відповідь Укренерго

Посадовці самостійно обиратимуть штраф через ухилення від мобілізації. Деталі

МВС Росії оголосило в розшук українського підприємця Боголюбова

10 Липня 2024

Чи перейде Україна у контрнаступ: військовий аналітик назвав головні проблеми ЗСУ

Кияни вимагають капітального ремонту та безперебійної роботи фунікулера — петиція

анонсує роботу над постачанням ППО, літаків та гарантій безпеки

Всі новини ⇢