83% обіцяних боєприпасів та 67% засобів ППО. У Пентагоні розповіли, скільки зброї передали Україні зі своїх складів
НовиниУ Пентагоні заявили, що після ухвалення Конгресом додаткового фінансування для України Вашингтон надав Києву 83% обіцяних боєприпасів зі складів Міноборони США та 67% обіцяних засобів ППО.
«З моменту виходу додаткової програми (ухвалення Конгресом додаткового фінансування для України у квітні цього року – ред.) ми використали обладнання на суму майже 3,7 мільярда доларів із запасів Міністерства оборони на 12 PDA (Presidential Drawdown Authority, вміст передається одразу із запасів США), про які було оголошено з кінця квітня до середини жовтня. Коли ми знімаємо обладнання, яке доступне з наших запасів, ми відправляємо його протягом кількох днів або тижнів», – сказав під час брифінгу речник Міноборони США Патрік Райдер.
За його словами, відтоді і до середини жовтня США доставили в Україну 83% критично важливих боєприпасів, які зобов’язалися вилучити зі своїх запасів – йдеться про артилерійські снаряди калібру 155 міліметрів, GMLR, Patriot, NASAMS, ракети.
«Ми також доставили 67% інших критично важливих засобів протиповітряної оборони, в тому числі ракети Stinger і HAWK, і ми доставили 60% вогневих засобів, щодо яких були зобов'язання, в тому числі бомби малого діаметру і боєприпаси калібру 105 міліметрів. Якщо це щось, що не може бути доставлене одразу, бо потребує ремонту, ми ремонтуємо його якомога швидше і відправляємо одразу після цього», – додав він.
Читайте також: Байден зобов’язався витратити кожен долар на підтримку України, поки перебуватиме на посаді – Кірбі
У Пентагоні зазначають, що загалом після ухвалення Конгресом додаткового фінансування у квітні США доставили сотні тисяч артилерійських снарядів, тисячі броньованих машин, тисячі боєприпасів для HIMARS і протитанкової зброї, десятки артилерійських систем, значні засоби протиповітряної оборони, в тому числі батарею Patriot, сотні перехоплювачів і десятки інших систем.
Патрік Райдер уточнив, що станом на 12 листопада Пентагон має 7,1 мільярда доларів за програмою PDA – 4,3 мільярда доларів на 2024 фінансовий рік плюс 2,8 мільярда доларів, які були повернуті, а також 2,21 мільярда доларів, що залишаються за програмою USAI (Ініціатива сприяння безпеці України) – для закупівлі зброї у виробників.
«Ми продовжуватимемо надавати допомогу і використовувати кошти, які у нас є, щоб забезпечити Україну всім необхідним для стримування російської агресії та боротьби з нею», – додав представник Пентагону.
Раніше у Міністерстві оборони США заявили, що до кінця президентського терміну Джо Байдена мають намір використати усі залишкові кошти для програм з підтримки України.
На президентських виборах у США перемогу здобув Дональд Трамп, зміна адміністрації і передача влади має відбутися 20 січня.
Київ24 там де ти:
всі новини Києва тут →