Об’єкт «Тис ягідний» на території Інституту педіатрії планують оголосити ботанічною пам’яткою природи місцевого значення

Новини
Об’єкт «Тис ягідний» на території Інституту педіатрії планують оголосити ботанічною пам’яткою природи місцевого значення

У Києві планують оголосити ботанічною пам’яткою природи місцевого значення природний об’єкт «Тис ягідний» з метою збереження цінних історичних екземплярів рослинного світу. Про це повідомляє сайт Київради.

Відповідний проект рішення підтримали у вівторок, 26 жовтня, на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики.

За словами депутатки Київської міської ради Олесі Пинзеник, проектом рішення передбачено оголошення ботанічною пам’яткою природи місцевого значення «Тис ягідний», який розташовано на території державної установи «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології Національної академії медичних наук України». Орієнтовна площа — 0,01 га.

«Тис ягідний – це цінне та довговічне дерево, висотою 15,5 метрів. Враховуючи майже цілковите знищення дерева в Європі – деревина має великий попит на ринку. Для того, щоб унеможливити винищення тису в Україні необхідно взяти територію, на якій він росте, під охорону», – зазначила Пинзеник.

Депутатка зазначила, що проект рішення розроблено науковцями благодійної організації «Благодійний фонд Дніпровського району міста Києва «Київський еколого-культурний центр».

Нагадаємо, у Києві планують оголосити ботанічною пам’яткою природи об’єкт «Квіткова» в Кончі-Заспі.