окупанти у деяких районах півдня України намагаються покращити своє становище, але це безнадійно

Новини
окупанти у деяких районах півдня України намагаються покращити своє становище, але це безнадійно

Президент України Володимир Зеленський заявляє, що російські окупанти у деяких районах півдня України намагаються покращити своє становище, але це безнадійно.

«У Запорізькій області, у деяких районах півдня країни окупанти намагаються покращити своє становище, але стратегічно це безнадійно для них. Українські воїни крок за кроком знищуватимуть потенціал окупантів, і настане день, коли ворог згине і на Запоріжжі, і на півдні, і на сході країни, і в Криму. Окупанти згинуть, як роса на сонці, і наша оборона є й буде цим сонцем», – сказав він у відеозверненні.

За його словами, Авдіївський, Бахмутський, Харківський, деякі інші напрямки – «там зараз найважчі бойові дії».

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія, зокрема, окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури по всій території України.

На середину липня Україна оцінювала втрати Росії у війні в більш ніж 38 тисяч особового складу. Кремль не озвучує дані щодо загиблих під час вторгнення, але визнає, що втрати «значні». Наприкінці червня президент Зеленський оцінив співвідношення втрат України і Росії як один до п’яти.

Не подолавши опір ЗСУ, вцілілі російські підрозділи на початку квітня вийшли з території Київської, Чернігівської і Сумської областей.

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Пізніше факти катувань та убивств українських громадян почали відкриватися чи не у всіх населених пунктах, які були під російською окупацією.

Управління Верховного комісара ООН із прав людини станом на 24:00 31 липня змогло підтвердити 5327 випадків загибелі, 7257 – поранення цивільних людей в Україні через повномасштабну війну, розпочату Росією. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.

Київ24

Новини

30 Травня 2023

В лікарні під Києвом встановили сонячну електростанцію (ФОТО)

Путін назвав атаку дронів на Москву відповіддю на «удар» по штабу ГУР у Києві

Російське Міноборони вдруге за місяць оголосило про «ураження Patriot» в Україні

Варшава запровадила санкції проти 365 білорусів – МВС Польщі

Голова Служби безпеки Чехії заявив про відверто агресивний характер дій РФ і пов’язані з цим ризики

Рівень води у Дніпрі в межах Києва різко знизився

ISW прокоментував перехід заступника міністра оборони РФ Мізінцева до «Вагнера»

У РФ пропонують збільшити штрафи за прийом на роботу без документів про військовий облік

У Києві погіршилась якість води: що заявили у водоканалі

29 Травня 2023

«Не варто драматизувати ситуацію» – Ігнат про влучання в районі аеродрому на Хмельниччині

«Відповідь не забариться». Буданов відреагував на атаку РФ 29 травня

Парламент встановив 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом

виїзд за кордон 17-річним юнакам не обмежують

Всі новини ⇢