Омбудсмен назвав «неприйнятним» скасування акредитації ЗМІ, які висвітлювали події у Херсоні

Новини
Омбудсмен назвав «неприйнятним» скасування акредитації ЗМІ, які висвітлювали події у Херсоні

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець назвав «неприйнятним» скасування Міністерством оборони акредитації ЗМІ, які висвітлювали події у звільненому Херсоні.

«Неприйнятним в таких умовах є скасування дозвілу на роботу та чинності прескарт світових медіа. Є потреба не тільки переглянути це рішення, а й переглянути підходи до роботи цивільно-військового співробітництва з медіа», – наголосив він та додав, що надіслав відповідне звернення на адресу міністра оборони Олексія Резнікова.

На думку омбудсмена, як в ситуації зі звільненою Харківщиною, так і в ситуації зі звільненими територіями Херсонщини та Миколаївщини, є комунікація влади з міжнародними та національними медіа є «неприйнятною».

«Механізм роботи має бути чітким і водночас таким, який би дозволяв працівникам медіа виконувати свою місію – оперативно висвітлювати події... Я впевнений, що військові журналісти розуміють небезпеку, з якою вони працюють, редакції світових медіа проводять відповідне навчання і виважено приймають рішення, надаючи редакційні завдання на тільки-но звільнених територіях», – наголосив Лубінець.

Українські військові увійшли до Херсона 11 листопада, завершивши таким чином російську окупацію, яка тривала понад вісім місяців. Уже в перший день кілька засобів інформації, в тому числі і українські телекомпанії Суспільне та Hromadske, працювали з міста. Більшість журналістів такої можливості не мали.

Пізніше військові позбавили кількох журналістів акредитації на роботу в зоні бойових дій через порушення ними встановлених владою правил роботи. Як повідомили в Генштабі ЗСУ, деякі представники ЗМІ, «ігноруючи наявні заборони та застереження, без погодження» здійснювали «інформаційну діяльність у місті Херсон ще до завершення стабілізаційних заходів».

У Генштабі не назвали конкретних медіа, журналістів яких позбавили акредитації, але видання «Детектор медіа» стверджує, що дозвіл на роботу скасували щонайменше шістьом журналістам знімальних груп, у тому числі CNN і SkyNews.

Це підтвердила речниця Оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк. У репортажах цих ЗМІ було показано, зокрема, як жителі Херсона радісно вітають перших українських військових, які увійшли до міста.

14 листопада українські та іноземні журналісти, медійні організації закликали владу вжити негайних заходів і повернути акредитацію медійникам, які висвітлювали події в Херсоні та у яких її, згідно з повідомленнями Генштабу, через це забрали.

Київ24

Новини

17 Червня 2025

Начальницю відділу «Київтеплоенерго» підозрюють у розтраті понад 910 тисяч гривень

16 Червня 2025

Приватні підприємці Києва протестують біля КМДА проти знесення МАФів

Погода у Києві та області 15 червня: прохолода, дощ і вітер

Мовний омбудсмен ініціював перевірку через порушення мовного закону на концерті в Києві

15 Червня 2025

За добу на фронті відбулося понад 200 бойових зіткнень: основні напрямки та втрати ворога

Російські війська зазнали понад тисячі втрат за добу: ситуація на фронті

Обміни полоненими між Україною та росією можуть продовжитися наступного тижня

14 Червня 2025

Зеленський: путін не готовий завершити війну та може обдурити Трампа

У Києві аудит виявив неефективне використання засобів реабілітації та порушення у звітності

Суд Києва подовжив домашній арешт Володимиру Прокопіву на місяць

13 Червня 2025

Трамп заявив, що путіну байдуже на втрати російської армії в Україні

Ситуація на фронті: понад 180 боїв за добу, ворог зменшив активність на Харківщині

Головного рибінспектора Києва підозрюють у приховуванні майна дружини на 3,5 млн грн

Всі новини ⇢