Перевізники пікетують Мінінфраструктури у Києві через заборону працювати невакцинованим
НовиниПеревізники кажуть, що частина автобусних маршрутів під загрозою.
Про це йдеться у повідомленні Асоціації перевізників Києва та області.
Зокрема, перевізників не влаштовує постанова Кабміну, ухвалена 11 жовтня 2021 року, в якій йдеться, зокрема, про обов’язкову вакцинацію водіїв та пасажирів проти коронавірусу.
Так, згідно з документом, із 21 жовтня перевезення пасажирів будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів одного із цих документів: або про вакцинування особи, або негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.
Обмеження стосуються областей, де встановили «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епіднебезпеки.
Свою незгоду із цим висловив голова Всеукраїнського об’єднання пасажирських перевізників Ігор Житінський. Він оголосив одиночний пікет під Міністерством інфстраструктури України, який розпочався 18 жовтня о 10:00. До нього приєдналися інші колеги.
“Відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака та пасажирів зазначених документів несе перевізник. Але й досі немає роз’яснень, яким чином перевізник повинен перевіряти наявність вищезазначених документів та зможе відрізнити чи дійсний паспорт про вакцинацію, чи підробка?“, – обурються перевізники.
Проаналізувавши постанову уряду, вони підготували до міністерства низку запитань:
- Хто буде допомагати водію, коли пасажир не буде його слухати, а намагатиметься зайти до автобусу, викликати поліцію? Якщо будуть виникати такі ситуації, то будуть затримуватися рейси і інші пасажири не отримають якісну послугу від перевізника.
- Якщо пасажир купив квиток на автобус через інтернет, і він не має відповідних документів, які дії водія: не пускати його до автобусу згідно до постанови?
- Як зможуть пересуватись люди, яким заборонено проходити вакцинацію за станом здоров’я (наприклад: онкохворі) і є необхідність їхати в іншу область для отримання медичних послуг, а за експрес-тест або тестування методом ПЛР також необхідно заплатити.
- Ще питання по водіям: як виходить з постанови, то всі водії повинні бути провакциновані. А якщо вони не згодні, то не допускати до роботи (а це в той час, коли водіїв катастрофічно не вистачає), в такому разі частина автобусів може взагалі не виїхати на маршрути.
Відомо, що перевізників запросили на розмову до Мінінфраструктури.
Нагадаємо,
Фото: Фейсбук, скріншот
Київ24 там де ти:
всі новини Києва тут →