під час обшуків у екснардепа виявили понад 6 тисяч артефактів

Новини

Під час обшуків у колишнього народного депутата Валерія Горбатова правоохоронці виявили колекцію з понад 6 тисяч унікальних артефактів, яку експерти попередньо оцінили у декілька мільйонів доларів США. Про це повідомили Держбюро розслідувань та генеральна прокурорка Ірина Венедіктова.

За їхніми даними, ці речі зберігались в одному з офісних приміщень у Києві: у попередньо підготовлених «таємних кімнатах» та «в далеких від належних умовах».

«Серед знахідок – скіфські мечі Акінакі, кольчуга 12-го сторіччя, шоломи епохи Еллінізму, посуд Трипільської культури, книга «Саркофаги Галії», яка була експонатом Руського археологічного музею Константинополя, а потім – частиною бібліотеки Херсонеського музею в Криму», – зазначила генеральна прокурор Ірина Венедіктова.

Частина старовинних предментів, які правоохоронці вилучили під час обшуків у екснардепа

Експерти Національного музею історії України вважають, що вилучені історичні артефакти належать до епох від бронзового віку та пізнього середньовіччя.

Як припускають правоохоронці, частина колекції, ймовірно, була викрадена із музеїв тимчасово окупованого Криму, а також куплена у «чорних археологів».

Валерій Горбатов – народний депутат України 3-4 скликань та колишній голова Ради міністрів Автономної Республіки Крим.

Обшук у нього відбувся в рамках кримінального провадження щодо фінансування угруповання «ДНР», виведення грошових коштів до Російської Федерації з території України, а також ведення бізнесу на території окупованого Криму.

«Слідчі ДБР зібрали неспростовні докази причетності Валерія Горбатова до фінансування дій, направлених на повалення конституційного ладу в Україні, зміни її меж або державного кордону та виправдання агресії проти України», – зазначив директор ДБР Олексій Сухачов.

Окрім того, правоохоронці заявляють, що виявили «тісні зв’язки» Горбатова з так званим головою окупованого Криму Сергієм Аксьоновим та їхній спільний бізнес.

Екснардепу загрожує до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Наразі Горбатов, за даними правоохоронців, перебуває на окупованих Росією територіях, куди втік напередодні повномасштабної російської агресії.

Київ24

Новини

28 Вересня 2022

У Києві з'явилася вулиця на честь творця залізничного вокзалу: деталі

САП і НАБУ завершили розслідування у справі Трухіна про спробу підкупу поліції

Зеленський поговорив з Ердоганом про обмін, ЗАЕС та псевдореферендуми Росії

США закликають своїх громадян у Росії залишити країну, поки «лишається обмежена можливість»

ці випадки не є збігом

Небезпечні метеорологічні явища в Києві: що треба знати

«Почну кричати, якщо почую пропозиції підштовхнути Україну до переговорів» – Юрова

Зеленський під час виступу на Радбезі ООН закликав до повної ізоляції Росії

«просуваємося вперед і звільняємо нашу землю»

27 Вересня 2022

У різних районах Києва не було інтернет-доступу: причини збою з’ясовують

Україна повністю заборонила експорт товарів до РФ – Мінекономіки

Подоляк назвав «терактом» витік газу з «Північного потоку»

Після оголошення мобілізації у РФ до Грузії щодня прибуває близько 10-11 тисяч росіян – МВС

Всі новини ⇢