Помпео розповів про стратегію США у війні Росії проти України

Головне
Помпео розповів про стратегію США у війні Росії проти України

«Виграти і зберегти суверенітет України» – так на запитання про стратегію США у війні Росії проти України відповів 70-й державний секретар США Майк Помпео під час свого візиту до Києва. Він узяв участь у публічній дискусії на тему «Підтримка України Сполученими Штатами Америки – що треба зробити і чому це важливо».

Майк Помпео

Відповідаючи на запитання, яка стратегія США – виграти у війні чи щоб Україна послабила Росію, Помпео заявив: «Виграти».

Він додав, що послаблення Росії не є нинішньою метою, натомість вважає, що працювати слід над безпековими механізмами у світі.

«Може бути, що у результаті Росія стає слабшою, але це не мета саме зараз. Мета полягає в тому, щоб зберегти і захистити український суверенітет. Щодо другої мети, яка має значення для вас і для Сполучених Штатів Америки, вона полягає в тому, щоб механізм безпеки, архітектура безпеки після цього дала нам ще 70 років без великої сухопутної війни в Європі», – зазначив Майк Помпео.

Американський політик переконаний, набір заходів та домовленостей щодо безпеки має бути таким, щоб унеможливити повторні воєнні дії з боку Російської Федерації. В цьому зацікавлені Сполучені Штати.

«Я ретельно прочитав Будапештський меморандум. І у 1994 році його явно було недостатньо. Потрібен був набір заходів щодо безпеки. Ми можемо багато сперечатися про НАТО, хай інші вирішують це. Але має бути набір домовленостей і заходів щодо безпеки, які однозначно даватимуть зрозуміти, що Володимир Путін не зможе зробити цього знову. Це важливо для вас. Це, безумовно, має значення для Сполучених Штатів після всієї допомоги, що ми надавали вам протягом останніх 13 місяців», – резюмував американський дипломат.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії США підтримують Україну, надаючи військову та фінансову допомогу. Вашингтон неодноразово заявляв, що така підтримка триватиме стільки, скільки це буде потрібно.

КиївNews

Новини

7 Грудня 2023

повторили важливість допомоги Китаю у запобіганні обходу РФ санкцій

там його очолив проросійський політик Драган Станоєвич

Байден звинуватив республіканців у «політичному шантажі» через провал допомоги Україні

6 Грудня 2023

Україна не прагне залежати від партнерів, але зацікавлена в співпраці

Верховний суд підтвердив – УПЦ (МП) має повернути Миколаївський собор у Кременці державі

Москва відкинула чергову пропозицію США про звільнення Вілана та Гершковича

5 Грудня 2023

Грузинський омбудсмен цього тижня відвідає Київ і Варшаву

WP проаналізувала контрнаступ України, який назвала «провальним»

Словенія до кінця року передасть Україні 1,5 млн євро на гуманітарне розмінування – Мінекономіки

4 Грудня 2023

Нардеп від ОПЗЖ відряджався в Угорщину на 6 днів, а пробув за кордоном 2 місяці і зустрічався з нев’їзним соратником Орбана – «Схеми»

Колишній «регіонал» Шпенов подав заяву на складання мандата – Стефанчук

це фейк, просять не писати туди

Всі новини ⇢