Постраждалі музеї під час масованого обстрілу Києва потрапили до звіту експертів США

Головне
Постраждалі музеї під час масованого обстрілу Києва потрапили до звіту експертів США

Мета візиту – документування та допомога у консервації культурних цінностей, аби ті не зазнали ще більших пошкоджень, а також створення бази, для досягнення у майбутньому культурною спільнотою покарання винних у знищенні цінностей.

Представники Американського офісу міжнародної організації ПЕН, що понад 100 років об’єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів спілкувалися із представниками Музею Ханенків та Національного науково-природничого музею у Києві, які постраждали під час масованого ракетного обстрілу столиці 10 жовтня.

Також відвідали Іванківський районний історико-краєзнавчий музей на Київщині, в який у останні дні лютого влучило 4 ворожі ракети, та в якому експонувалися картини художниці Марії Примаченко. На щастя, експонати встигли винести музейники.

«Ініціатива ПЕН Ukraine та партнерів – відстежити, які будівлі та установи були пошкоджені і відслідкувати плюндрування та руйнування культурних об’єктів, щоб їх відновити. Також це потрібно, щоб не дозволити, аби цінності музеїв перепродували кримінальними шляхами. Окрім того, аби переслідувати вчинені злочини у міжнародних кримінальних судах та в рамках національних юрисдикцій. Це для того, аби вчинялися прецеденти для підґрунтя подальших обвинувачень згідно міжнародного права», – сказала виконавча директорка Американського ПЕН С’юзенн Носсел.

Заступниця гендиректора Національного музею Революції Гідності, координаторка проєктів Штабу порятунку спадщини (HERI) Ольга Сало додала, що важливо мати фінансову підтримку аби зберегти те, що вже було пошкоджене окупантами.

«Зараз зима і стоїть питання консервації. Тому що навіть зовні невеликі ушкодження можуть бути катастрофічними для культурних установ, як музеї чи архіви, де важливо тримати вологісний режим, забезпечити збереження приміщень функціонування», – пояснила вона.

Як відомо, внаслідок масованого обстрілу Києва 10 жовтня постраждали низка об’єктів. Серед них – культурні, освітні та дипломатичні установи. Тим часом,  врятовані картини Марії Примаченко з обстріляного музею Іванкова експонувалися в столиці. А в самому Іванкові вирішили створити мистецьку резиденцію імені Марії Примаченко.

КиївNews

Новини

17 Червня 2024

Делікатеси для тварин: Київський зоопарк закупить овочі та фрукти

У Мінфіні очікують в найближчі тижні досягнення з кредиторами угоди про реструктуризацію

З 80 до 78 скоротилося число країн, які підписали Бюрґенштокське комюніке

16 Червня 2024

Наступний Саміт миру можуть провести до президентських виборів у США – глава МЗС Швейцарії

«Не бачу проблеми» – Кулеба прокоментував заклики учасників Саміту миру до діалогу з Росією

Сунак щодо бажання Росії капітуляції України: «цього ніколи не станеться»

15 Червня 2024

Подруга підлітка зняла на відео, як її приятель знущається з пенсіонера: як відреагували у поліції

Зеленський прибув до Швейцарії для участі у Саміті миру

«мир в обмін територію на – це анексія»

14 Червня 2024

«Нам потрібен мир, але найперше слід гарантувати безпеку України і Європи»

Росія отримала від КНДР до 5 млн артилерійських снарядів – Міноборони Південної Кореї

Канада розширює санкції проти Росії

13 Червня 2024

У Києві прокурор привласнив речовий доказ – мільйонну суму

Всі новини ⇢