Прем’єра фільму мала відбутися 12 травня, проте збройна агресія Росії завадила цим планам.

Про це повідомляє ДержКіно України.

Автори фільму про легендарного українського героя Довбуша обіцяють випустити картину в прокат після переможного завершення війни проти Росії. На сьогоднішній день нова дата прем’єри на названа. Зараз творча команда планує презентувати фільм на одному з міжнародних кінофестивалів класу “A”, орієнтовно в Торонто чи Венеції. Одразу після того запустять міжнародний прокат стрічки.

“Довбуш” розповідає про події, що розгорнулися в українських Карпатах у XVIII столітті. Утиски з боку польської шляхти та австрійської окупаційної адміністрації змушуть мирних гуцулів тікати в гори та чинити опір ворогам. На чолі повстання стоїть відважний Олекса Довбуш, який прагне помсти за вбитих батьків. В той же час його рідного брата цікавить виключно власне збагачення, а не справедливість.

Фільм створено кінокомпанією Pronto Film за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Кінотеатральною дистрибуцією фільму на території України займаються компанії Kinomania Film Distribution і FILM.UA Group Distribution. Режисер, співсценарист та співпродюсер фільму – Олесь Санін, режисер фільмів “Мамай” та “Поводир”.

ФОТО: ДержКіно України