Президент «Енергоатома» так і не задекларував будинок тещі, де мешкає, хоча обіцяв – «Схеми»

Новини
Президент «Енергоатома» так і не задекларував будинок тещі, де мешкає, хоча обіцяв – «Схеми»

Президент «Енергоатома» Петро Котін в декларації за 2023 рік не вказав проживання у будинку в елітному селищі під Києвом, що раніше встановили у розслідуванні «Схеми» (Радіо Свобода). Журналісти виявили, що теща президента «Енергоатома» влітку 2023-го року придбала будинок і землю під Києвом вартістю близько 7 мільйонів гривень, і там оселився сам держпосадовець з родиною. При цьому, йшлося у розслідуванні, для купівлі цього майна, а також ще трьох ділянок у селі на Київщині вартістю майже мільйон гривень, родичка Котіна не мала достатніх офіційних доходів. У письмовому коментарі «Схемам» Петро Котін підтверджував, що відвідує цей будинок, і обіцяв відобразити це в декларації.

Так у майновій декларації за 2023 рік, поданій 29 березня цього року, Петро Котін вказав, що мешкає в квартирі у Києві площею 156 квадратних метрів, яка належить його дружині.

Натомість «Схеми» з’ясували, що у червні 2023 року мати дружини Петра Котіна стала власницею житлового будинку із земельною ділянкою під Києвом, де оселився сам держпосадовець. Це двоповерховий маєток загальною площею 288 квадратних метрів, що має вихід до приватного озера, доступ до якого відкритий тільки для мешканців котеджного містечка. Згідно з договором купівлі-продажу, будинок і земля під ним обійшлися 70-річній родичці Котіна сукупно майже у 7 мільйонів гривень. З них – 6 із половиною мільйонів за дім і 350 тисяч за землю.

«Схемам» вдалось вирахувати цей будинок за допомогою відкритого публічного акаунту у соцмережі доньки президента «Енергоатома», яка з червня 2023-го року регулярно публікувала звідти фото та відео.

У грудні знімальна група зафіксувала, як службова автівка, якою користується президент «Енергоатома», заїжджає на територію, де розташований цей маєток. Згодом це ж саме авто «Схеми» помітили біля входу в головний офіс «Енергоатома».

У відповіді на запит «Схем» напередодні публікації розслідування Котін визнавав, що дійсно користується цим будинком. «Я дійсно відвідую це помешкання і не приховую цю інформацію. Вказане мною буде зазначено у декларації, строк подання якої ще не настав», – повідомив Котін в грудні 2023 року.

На запитання журналістів, чому посадовець так і не відобразив проживання у цьому будинку в декларації за 2023 рік, Петро Котін поки не відповів.

Окрім будинку, теща Котіна у 2021 році придбала три земельні ділянки – сукупно це 30 соток – в іншому елітному селі у Київській області. Усього за цю нерухомість вона заплатила тоді близько 40 тисяч доларів (або понад мільйон гривень за тодішнім курсом). Згідно з оголошеннями на профільних сайтах, сотка землі в тому районі взимку 2021 року коштувала від 2,5 до 5 тисяч доларів. Таким чином, 30 соток землі тоді могли коштувати вдвічі-втричі дорожче: від 75 до 150 тисяч доларів.

Для придбання всього цього майна теща Котіна не мала власних офіційних доходів, йдеться у розслідуванні. Як і її чоловік, тесть Котіна. Дружина Наталія Котіна, відповідно до публічних декларацій президента «Енергоатома», не мала ані заощаджень, ані заробітної плати, щоб допомогти своїй матері купити все це майно.

У письмовій відповіді на запит «Схем» керівник держпідприємства назвав декілька джерел коштів, що дозволили його тещі придбати вищезгадане майно. Зокрема, це, за його словами, заощадження її родини «за понад 50 років трудової діяльності»; готівка, що належить її близьким родичам, які довірили вивезти її з окупованих територій, а також запозичені кошти – із розрахунку на майбутній продаж майна, що нині в окупації.

«За її словами, головною причиною ухвалення нею такого рішення були прийнятні ціни, за якими попередні власники запропонували на продаж зазначене майно. На той момент ці ціни відповідали поточним ринковим умовам з урахуванням статусу та стану майна», – зазначив Котін у відповіді «Схемам».

У січні 2024-го року в Національному агентстві з питань запобігання корупції повідомили, що розпочали моніторинг способу життя президента «Енергоатома» Петра Котіна. Про це йшлося у відповіді НАЗК на звернення групи народних депутатів від «Голосу». В основу звернення нардепів лягли факти з розслідування «Схем».

Київ24

Новини

16 Червня 2024

Наступний Саміт миру можуть провести до президентських виборів у США – глава МЗС Швейцарії

«Не бачу проблеми» – Кулеба прокоментував заклики учасників Саміту миру до діалогу з Росією

Сунак щодо бажання Росії капітуляції України: «цього ніколи не станеться»

15 Червня 2024

Подруга підлітка зняла на відео, як її приятель знущається з пенсіонера: як відреагували у поліції

Зеленський прибув до Швейцарії для участі у Саміті миру

«мир в обмін територію на – це анексія»

14 Червня 2024

«Нам потрібен мир, але найперше слід гарантувати безпеку України і Європи»

Росія отримала від КНДР до 5 млн артилерійських снарядів – Міноборони Південної Кореї

Канада розширює санкції проти Росії

13 Червня 2024

У Києві прокурор привласнив речовий доказ – мільйонну суму

Зеленський анонсував «важливі рішення» й укладення безпекових угод зі США й Японією

Уряд Великої Британії анонсував понад 280 млн євро допомоги Україні

12 Червня 2024

ЄС запроваджує мита до 38,1% на електромобілі з Китаю. Пекін погрожує заходами у відповідь

Всі новини ⇢