Прокуратура через суд намагається скасувати незаконне рішення Київради

Головне
Прокуратура через суд намагається скасувати незаконне рішення Київради

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Київська міська прокуратура звернулась до суду з позовом про визнання незаконним та скасування рішення Київради, на підставі якого товариство набуло в оренду земельну ділянку вартістю майже 17 млн гривень без проведення земельних торгів.

Установлено, що Київською міською радою в порушення земельного законодавства, у зв’язку з набуттям права власності на нерухоме майно поза аукціоном надано в оренду на 15 років земельну ділянку на вулиці Оноре де Бальзака у Деснянському районі Києва для розміщення автостоянки. При цьому, площа земельної ділянки майже у 229 разів перевищує площу розташованого на ній нерухомого майна.

У прокуратурі зауважують, що надання земельних ділянок для експлуатації та обслуговування об’єктів дорожнього сервісу, до яких, зокрема, відносяться автостоянки, здійснюється виключно за результатами земельного аукціону. Крім того, нерухоме майно, яке стало підставою для відведення земельної ділянки, є самочинно збудованим.

Внаслідок допущених порушень бюджет міста Києва недоотримав значну суму коштів, які територіальна громада міста Києва могла б отримати від продажу права оренди земельної ділянки на земельних торгах. Зважаючи на грубе порушення законодавства та з метою відновлення порушених прав територіальної громади столиці, прокуратурою заявлено позовну заяву до господарського суду міста Києва.

Нагадаємо, заступник голови КМДА Андрій Крищенко направив до СБУ звернення для перевірки інформації про працівника КП “Муніципальна охорона”, якого підозрюють у сепаратизмі.

 

КиївNews