прокурори в Росії вимагають 9 років увʼязнення для політика Іллі Яшина

Новини
прокурори в Росії вимагають 9 років увʼязнення для політика Іллі Яшина

На суді в Москві державне обвинувачення запросило для російського опозиціонера Іллі Яшина девʼять років позбавлення волі за звинуваченням у публікації так званих «фейків про російську армію». Прокурор також просить заборонити Яшину користуватися інтернетом упродовж чотирьох років після відбуття терміну.

У суді 5 грудня відбуваються дебати сторін, інформує російська служба Радіо Свобода.

Девʼять років – термін, близький до максимально можливого покарання за цією статтею, передбаченою російським Кримінальним кодексом (10 років позбавлення волі). На даний момент найжорсткіший вирок за цією статтею отримав колишній колега Яшина з Красносільської ради депутатів Москви – 7 років колонії.

Обвинувачення вважає, що Яшин вчинив злочин 7 квітня, коли під час прямої трансляції в Youtube «ствердно повідомив» про вбивства російськими військовими мирних жителів українського міста Буча. Російська влада вважає це фейком.

У своєму стримі Яшин наводив свідчення про вбивства і аналізував аргументи російської сторони, яка стверджувала, що російські військові до цих злочинів непричетні.

За офіційними даними української влади, численних журналістських розслідувань, а також міжнародних організацій, таких як ООН та ОБСЄ, у Бучі за час російської окупації загинули сотні мирних жителів, є задокументовані випадки загибелі мешканців міста від рук російських військових. Москва, однак, це заперечує, представники російської влади говорять про постановку чи те, що мешканців Бучі вбили українські військові.

Прокурор, виступаючи в суді, заявив, що міжнародні доповіді – однобічні та упереджені висновки від країн, які входять до таких «недружніх обʼєднань», як НАТО та Євросоюз, які, за словами обвинувача, «мовчали» під час конфліктів у Лівії та Сирії , а також «покривали нацистського злочинця Степана Бандеру» (цитата за «Медіазоною»).

Яшин не визнає провину, цю позицію вкотре підтвердила у своєму виступі його адвокатка Марія Ейсмонт. Вона, крім іншого, вказала, що розслідування подій у Бучі триває, і немає жодних достовірних відомостей, що версія Міноборони Росії є правильною.

Ілля Яшин, колишній голова Ради депутатів Красносільського району Москви, соратник убитого політика Бориса Нємцова та увʼязненого опозиціонера Олексія Навального, був затриманий наприкінці червня в адміністративній справі, а після відбуття арешту знову затриманий – уже в кримінальній справі. Від липня він перебуває у московському СІЗО «Бутирка».

Київ24

Новини

19 Червня 2024

Малюська прокоментував повідомлення про надання адмінпослуг за наявності військово-облікових документів

18 Червня 2024

Справа підтримки України буде однією з ключових під час головування Польщі в ЄС – уповноважена прем’єра

«Приймаю вітання» – депутат Ради Гончаренко відреагував на заочний вирок у Росії

Африканська країна відкликала підпис під комюніке Саміту миру

17 Червня 2024

Делікатеси для тварин: Київський зоопарк закупить овочі та фрукти

У Мінфіні очікують в найближчі тижні досягнення з кредиторами угоди про реструктуризацію

З 80 до 78 скоротилося число країн, які підписали Бюрґенштокське комюніке

16 Червня 2024

Наступний Саміт миру можуть провести до президентських виборів у США – глава МЗС Швейцарії

«Не бачу проблеми» – Кулеба прокоментував заклики учасників Саміту миру до діалогу з Росією

Сунак щодо бажання Росії капітуляції України: «цього ніколи не станеться»

15 Червня 2024

Подруга підлітка зняла на відео, як її приятель знущається з пенсіонера: як відреагували у поліції

Зеленський прибув до Швейцарії для участі у Саміті миру

«мир в обмін територію на – це анексія»

Всі новини ⇢