Путін показав африканським лідерам текст про «нейтралітет України»

Головне
Путін показав африканським лідерам текст про «нейтралітет України»

Президент Росії Володимир Путін на переговорах із лідерами африканських країн 17 червня продемонстрував текст, який він назвав «договором про постійний нейтралітет та гарантії безпеки Україні».

За його твердженням, угода була підготовлена на переговорах Москви та Києва в Стамбулі в березні 2022 року. Він заявляє, що підписання документа, що складався з 18 статей, було зірване Україною.

У додатку, як випливає з його слів, міг бути зазначений максимальний розмір української армії. «Ми не відмовлялися від переговорів. Відмовилася українська сторона», – заявив він. За його словами, це сталося після відведення російських військ від Києва. «Київська влада, як зазвичай роблять її господарі, викинула це все на звалище історії», – сказав очільник РФ.

Наприкінці березня російські війська під ударам ЗСУ відступили від Києва, до околиць якого прорвалися на початку вторгнення. За кілька днів президент України Володимир Зеленський звинуватив Росію в геноциді – на звільнених територіях Київської області виявили сліди воєнних злочинів, у тому числі вбивств та зґвалтувань російськими військовими мирних жителів.

Після цього переговори між Москвою та Києвом були перервані. Восени Росія оголосила про анексію чотирьох українських регіонів, жодний із яких вона досі повністю не контролює. Після цього Україна офіційно відмовилася від переговорів із Путіним та оголосила про намір прискореного вступу до НАТО.

Лідери африканських країн, з якими Путін зустрівся 17 червня у Санкт-Петербурзі, прибули до України, а потім до Росії з мирною місією. Як повідомляло агентство Reuters, вони підготували план зміцнення довіри між Москвою та Києвом, покликаний підготувати ґрунт для переговорів між країнами.

16 червня цей план відкинув президент України Володимир Зеленський. Він заявив, що переговори неможливі, допоки Росія не виведе війська з території країни. 17 червня Путін заявив, що Москва «відкрита до діалогу», але до нього не готова Україна.

КиївNews

Новини

30 Травня 2024

Сім'ї з дітьми на Київщині можуть отримати грошову допомогу: як подати заявку

Україна починає страхувати інвестиції від воєнних та політичних ризиків

Україна може атакувати Росію зі зброї, наданої Фінляндією

29 Травня 2024

Шмигаль прибув до Праги на зустріч із лідерами кількох країн-партнерів щодо військової допомоги

Польща не обмежує Україну щодо застосування своєї зброї – заступник міністра оборони

Прем’єр-міністерка Данії вважає, що Європа має надати Україні більше систем Patriot

28 Травня 2024

Митник із Львівщини купив апартаменти у Дубаї за $175 тисяч – «Схеми»

Україна та Бельгія уклали угоду про гарантії безпеки

Президент Латвії закликає зняти обмеження на удари по військових цілях у Росії

27 Травня 2024

Мешканцям Київщини відшкодували збитки, спричинені спалахом захворювання

ЄС прагне після саміту у Швейцарії організувати переговори з участю РФ у Саудівській Аравії – Bloomberg

Зеленський про дозвіл завдавати удари по території Росії

26 Травня 2024

Мешканців Київщини попередили про загрозу поширення небезпечних захворювань

Всі новини ⇢