Ресторан Nebos на Майдані і далі впускає відвідувачів без масок і сертифікатів, поклавши на столах Конституцію поряд з меню

Новини
Ресторан Nebos на Майдані і далі впускає відвідувачів без масок і сертифікатів, поклавши на столах Конституцію поряд з меню

Ресторан також почепив на дверях табличку про те, що забороняє органам влади проводити огляди та обшуки в приміщенні.

Про це повідомив співвласник закладу Максим Богданович на своїй Facebook-сторінці.

Зокрема, він записав відео, в якому крупним планом зняв усі таблички, що вивішені на вхідних дверях. Серед них табличка для поліції та органів влади – про те, що цей ресторан приватна власність і проводити огляди та обшуки тут можна лише за рішенням суду. Посилаються при цьому на статтю 30 Конституції України. Проте в ній говориться про недотоканість житла, а не закладу громадського харчування.

Ще одна табличка для відвідувачів – про те, що це “територія вільних людей”  що тут ні від кого не вимагають наявність масок та сертифікатів про вакцинацію. Також зазначається, що в цьому ресторані вакцинація вважається “експериментом”.

Проте, є також табличка, на якій власники закладу знімають з себе відповідальність за здоров’я відвідувачів. Внизу на табличці є прохання до відвідувачів залишатися вдома, якщо вони почуваються зле і мають температуру.

Крім того, при вході до зали стоїть столик, на якому лежить так звана “Декларація громадянина”, підписавши яку начебто можна уникнути відповідальності. Співвласник ресторану навіть рекомендує людям заявляти правоохоронцям, які не впускають до транспорту,  відповідати, що вони підписали цю декларацію в “Небосі”.

На додачу на столах поряд з меню порозкладали друковану Конституцію України.

Усі це відбувається на тлі високого рівня захворюваності коронавірумо по Україні та в Києві зокрема, де введено суворі обмеження з 1-го листопада.

У цей заклад вже кілька разів навідувалися правоохоронці з перевіркою. В результаті чого, як повідомив начальник головного управління Держспоживслужби в місті Києві Олег Рубан, на ресторан наклали 3 штрафи.

“Вже 3 штрафи накладено на даний суб’єкт, вже є звернення до кримінальної статті 325, тому сьогодні заходи продовжуються“, – повідомив начальник Держспоживслужби.

У ресторані ж кажуть, що жодних штрафів не отримували. Додали, що будуть спілкуватися лише з президентом Володимиром Зеленським.

Зазначимо, ще 25 жовтня комісією, у складі представників Держпродспоживслужби, поліції, Муніципальної охорони, у присутності представників ЗМІ, було проведено перевірку зазначеного закладу громадського харчування.  За результатами перевірки, буде складено адмінпротокол за частиною першою статті 44-3 Кодексу України. Тепер власнику закладу загрожує штраф від 17 тисяч до 170 тисяч гривень.

Додамо, що раныше Європейський суд з прав людини, розглядаючи одну зі справ щодо вакцинації, дійшов висновку, що “мінімальне обмеження людини у вигляді обов’язкової вакцинації за умови відсутності протипоказань є прийнятним. Це захист суспільного інтересу та прав інших громадян на життя“. Детальніше про це писало юридичне медіа “Спілка мертвих юристів“.

Фото: скріншот