Річниця обрання Лукашенка президентом Білорусі в 1994 році – які загрози несе загадковий сусід сьогодні

Головне
Річниця обрання Лукашенка президентом Білорусі в 1994 році – які загрози несе загадковий сусід сьогодні

Кореспондент «ВК» неодноразово розповідав, про фіксацію реальних воєнних загроз з території РБ, яка межує з Київщиною. Це і запуски ракет та дронів з аеропортів, розташованих неподалік кордону, зокрема, з Гомельщини, про фіксацію скупчень білоруських та російських військових на спільних тренуваннях під час повномасштабного вторгнення РФ в Україну, розміщення полігонів для російської ядерної зброї. Тепер, як відомо, на території РБ будують приміщення для розселення вагнерівців.

А під час окупації Київщини навесні 2022 року – казематів для мирних жителів, яких викрадали на Київщині з домівок та везли в Білорусь, де завдавали катувань. Нажаль, доля величезної кількості людей, яких вивезли з регіону в бік РБ досі невідома.

Військова загроза з боку Білорусі – завжди існує, сказав під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі заступник командира Полку Кастуся Калиновського Вадим Кабанчук.

«Був момент 2022 року, лютий, коли йшли колони на Госомель і Київ. Це все може повторитися, коли вони створять угрупування. Якщо вагнерівці будуть сконцентровані там силою, яку вони називають, біля 8-ми тисяч осіб, до них будь-якої мити можуть додати пару десятків чоловік російської армії, 10 тисяч чоловік з білоруської армії. І ось вам угрупування для втручання в Україну. І це перманентна загроза», – сказав Кабанчук.

Щодо намірів перенести на територію Білорусі частину російської ядерної зброї, представник полку Кастуся Калиновського сказав так:

powerukraine

«Путін, як КГБіст, який завжди діє під прикриттям і любить проводити операції під чужим прапором, в разі найжахливішого сценарію, коли буде віддано наказ до застосування ядерної зброї, її застосування буде спихатися на Лукашенка і «Вагнер». Вони ж кажуть так: що дають йому тактичну ядерну зброю, а потім стратегічну. Це ж в рамках концепції про деескалацію конфлікту», – зазначив Кабанчук.

Читайте також: Білоруси дослідили, до чого може призвести втягування їхньої армії в війну

Та додав, що не може сказати, що нині білоруси не винні в тому, що в Україну з їх території прилетіли понад 800 ракет, а Лукашенко передав Росії понад 130 тис. т боєприпасів. Відтак, говорить, що не проти історичної відповідальності у вигляді репарацій українцям.

«Зараз чути розмови про репарації і відповідальність – чомусь забувається той факт, що взяти на себе відповідальність та репарації може тільки демократична і вільна Білорусь. Лукашенко добровільно не буде виплачувати ніякі репарації, ніколи не погодиться, що Білорусь винна в тому, що відбувалось в Україні. І для цього, аби це відбулося, необхідно, щоб Білорусь стала вільною і незалежною країною», – сказала дружина українського правозахисника, білоруска Тетяна Гацура-Яворська, яка очолює ГО «Ланка».

Відтак, вона закликала українців підтримувати громадські організації та антилукашенківські рухи. Водночас, Вадим Кабанчук зазначив, що за його даними серед офіцерського складу військових в РБ розпадається міф про братерство з Росією та є співчуття українській стороні. Водночас, додав, що очікувати активних рухів супротиву рано – бо “більшість військових думає, що їх проблема не торкненться”. 

Раніше “ВК” розповідав, що захисник України з білоруським паспортом Андрій “Безсмертний” Трацевський у перші дні повномасштабного вторгнення пішов у тероборону в Києві, а тепер воює на фронті. Він розповів про випробування, які довелось пройти, щоб стати добровольцем та захищати Україну.

КиївNews

Новини

7 Грудня 2023

повторили важливість допомоги Китаю у запобіганні обходу РФ санкцій

там його очолив проросійський політик Драган Станоєвич

Байден звинуватив республіканців у «політичному шантажі» через провал допомоги Україні

6 Грудня 2023

Україна не прагне залежати від партнерів, але зацікавлена в співпраці

Верховний суд підтвердив – УПЦ (МП) має повернути Миколаївський собор у Кременці державі

Москва відкинула чергову пропозицію США про звільнення Вілана та Гершковича

5 Грудня 2023

Грузинський омбудсмен цього тижня відвідає Київ і Варшаву

WP проаналізувала контрнаступ України, який назвала «провальним»

Словенія до кінця року передасть Україні 1,5 млн євро на гуманітарне розмінування – Мінекономіки

4 Грудня 2023

Нардеп від ОПЗЖ відряджався в Угорщину на 6 днів, а пробув за кордоном 2 місяці і зустрічався з нев’їзним соратником Орбана – «Схеми»

Колишній «регіонал» Шпенов подав заяву на складання мандата – Стефанчук

це фейк, просять не писати туди

Всі новини ⇢