Російська «Комсомольська правда» опублікувала статтю, в якій надала з посиланням на міністерство оборони кількість загиблих і поранених в Україні російських військових

Дані, які були опубліковані з посиланням на Міноборони РФ — 9 861 вбитий та 16 153 поранений.

Статтю опубліковали в неділю, 20 березня, але увагу на неї користувачі соцмереж звернули лише в понеділок увечері.

Після цього із сайту текст видалили, а потім повернули, але вже з іншими даними.

 

Російське опозиційне видання “Медіазона” звернуло увагу на те, що в публікації від 20 березня про черговий брифінг представника Міноборони РФ Ігоря Конашенкова в “Комсомольській правді” був наступний фрагмент: “Міноборони РФ спростовує інформацію українського Генштабу про нібито масштабні втрати ЗС РФ в Україні. За даними Міноборони РФ, під час спецоперації в Україні ЗС РФ втратили вбитими 9861 особу, поранення отримали 16153 особи”. Проте в офіційному відеозаписі брифінгу таких даних не було. Згодом публікацію “КП” було відредаговано та фрази про втрати з неї видалено, але початкова версія нотатки збережена у веб-архіві.

Міноборони Росії виступало із заявою про кількість загиблих лише один раз – 2 березня. За їхніми даними, на той момент було відомо про смерть 498 людей. За чотири роки війни у ​​Сирії офіційно загинули 116 російських військовослужбовців. У ході вторгнення Росії до Грузії у серпні 2008 року – 67 осіб. Кількість загиблих за два роки в Чечні в першу кампанію залежно від джерела відрізняється від 4 103 до 5 042 осіб.

Фото: Фейсбук