Російські військові мають постати перед судом за військові злочини на Київщині — Amnesty International

Новини
Російські військові мають постати перед судом за військові злочини на Київщині — Amnesty International

Правозахисники задокументували ряд злочинів — включно з розстрілами цивільного населення.

Військові рф мають постати перед судом за цілу низку військових злочинів, скоєних у районі на північний захід від Києва. Про це повідомляє офіційний сайт Amnesty International за результатами розслідування на місцях звірств в Україні.

Зокрема, правозахисники задокументували незаконні авіаудари по Бородянці, а також позасудові страти в інших містах та селищах, у тому числі у Бучі, Андріївці, Здвижівці та Ворзелі.

Задокументована нами картина злочинів, скоєних російськими силами, включає як незаконні напади, так і навмисні вбивства цивільних осіб“, – заявила Аньєс Калламар, генеральний секретар Amnesty International.

«Ми зустрічалися з людьми, чиї близькі були вбиті під час жахливих нападів, чиє життя назавжди змінилося через російське вторгнення. Ми підтримуємо їхню вимогу правосуддя та закликаємо українську владу, Міжнародний кримінальний суд та інші органи забезпечити збереження свідчень, які в майбутньому можуть стати підставою для судових переслідувань за військові злочини. Дуже важливо, щоб усі, хто несе відповідальність, у тому числі всі командири аж до вищого командування, постали перед судом» — вказує вона.

У Бородянці Amnesty International встановила, що як мінімум 40 мирних жителів було вбито внаслідок непропорційних та невиборчих нападів, які зруйнували весь район та залишили тисячі людей без даху над головою.

У Бучі та деяких інших містах та селищах, розташованих на північний захід від Києва, Amnesty International задокументувала 22 випадки, коли російські військові скоїли незаконні вбивства, більша частина яких була явними позасудовими стратами.

Всього розслідувачі взяли інтерв’ю у 45 осіб, які були очевидцями або мали достовірну інформацію про вбивства своїх рідних і сусідів, скоєних російськими солдатами, а також ще у 35 осіб, які самі стали свідками або мали достовірну інформацію про авіаудари, метою яких стали житлові будівлі. .

Зокрема, повідомляється, що першого та другого березня серія російських авіаударів вразила вісім багатоквартирних будинків, де мешкало понад 600 сімей, у місті Бородянка, розташованому приблизно за 60 кілометрів на північний захід від Києва.

Внаслідок цих ударів загинуло щонайменше 40 мешканців та були зруйновані самі будівлі, а також десятки навколишніх будівель та будинків. Більшість жертв цих ударів загинули у підвалах будівель, де вони намагалися сховатися від обстрілу. Інші загинули у своїх квартирах.

Вранці 2 березня в результаті одного єдиного авіаудару загинуло щонайменше 23 особи у багатоповерховому будинку № 359 на Центральній вулиці.

1 березня серія авіаударів вразила ще шість будинків поблизу. Як мінімум семеро людей було вбито в будинку № 371 по Центральній вулиці.

Фото: Фейсбук

Новини

16 Червня 2024

Наступний Саміт миру можуть провести до президентських виборів у США – глава МЗС Швейцарії

«Не бачу проблеми» – Кулеба прокоментував заклики учасників Саміту миру до діалогу з Росією

Сунак щодо бажання Росії капітуляції України: «цього ніколи не станеться»

15 Червня 2024

Подруга підлітка зняла на відео, як її приятель знущається з пенсіонера: як відреагували у поліції

Зеленський прибув до Швейцарії для участі у Саміті миру

«мир в обмін територію на – це анексія»

14 Червня 2024

«Нам потрібен мир, але найперше слід гарантувати безпеку України і Європи»

Росія отримала від КНДР до 5 млн артилерійських снарядів – Міноборони Південної Кореї

Канада розширює санкції проти Росії

13 Червня 2024

У Києві прокурор привласнив речовий доказ – мільйонну суму

Зеленський анонсував «важливі рішення» й укладення безпекових угод зі США й Японією

Уряд Великої Британії анонсував понад 280 млн євро допомоги Україні

12 Червня 2024

ЄС запроваджує мита до 38,1% на електромобілі з Китаю. Пекін погрожує заходами у відповідь

Всі новини ⇢