Росія і її маріонетки створили 21 фільтраційний табір в одній лише Донецькій області – Держдепартамент

Головне
Росія і її маріонетки створили 21 фільтраційний табір в одній лише Донецькій області – Держдепартамент

Від березня Росія створила 21 фільтраційний табір на території однієї лише Донецької області, де незаконно утримують українців, йдеться у доповіді дослідників Єльського університету. Документ опублікований на сайті проєкту Conflict Observatory, який підтримує Державний департамент США.

Автори доповіді на підставі інформації з відкритих джерел і даних дистанційного зондування, «з високим ступенем ймовірності» визначили розташування 21 фільтраційного табору. Експерти поділяють їх на чотири основні категорії: пункти реєстрації, місця утримання осіб, які чекають на реєстрацію, слідчі ізолятори і в’язниці, що служать місцем тривалого тримання під вартою.

Дослідники зазначають, що «умови тримання під вартою, задокументовані у цьому звіті, ймовірно, включають антисанітарію, нестачу їжі й води, обмежені умови і тортури». Автори доповіді вимагають забезпечити доступ незалежних спостерігачів до цих об’єктів.

У Держдепартаменті США закликали Москву припинити практику «фільтрації». США визнають необхідність документування, перевірки і поширення інформації про дії російського уряду. У зв’язку з цим Держдепартамент також виділив дев’ять мільйонів доларів на збір відомостей про фільтраційні табори і примусову депортацію українців у рамках Європейської ініціативи щодо забезпечення стійкості демократії.

Цей акцент на відповідальності закладає основу для майбутніх цивільних і кримінальних судових процесів через міжнародні механізми в Україні чи третіх країнах, кажуть у Державному департаменті.

«Путін і його уряд не зможуть безкарно вчиняти ці постійні безчинства. Притягнення до відповідальності є імперативом, і США зі своїми партнерами не мовчатимуть. Народ України заслуговує на справедливість, і США продовжуватимуть виступати єдиним фронтом разом із ним стільки, скільки потрібно», – наголошується в документі.

У посольстві Росії у Вашингтоні назвали доповідь «фальшивкою».

На початку липня газета The New York Times з посиланням на заступника голови місії США при ОБСЄ Кортні Остріан писала, що на території України діють щонайменше 18 російських фільтраційних таборів, створених для затримання і насильницької депортації українців до Росії.

Раніше світові ЗМІ публікували свідчення українців, які пройшли фільтраційні табори на кордоні з Росією. Багато хто з них скаржився на жорстоке поводження і погрози. За словами українців, тих, кого в процесі «фільтрації» запідозрили у підтримці української влади, виводили, їхня подальша доля – невідома. Вони також повідомляли, що у багатьох конфіскували документи і вимагали прийняти російське громадянство.

У липні держсекретар США Ентоні Блінкен повідомляв, що, за оцінками різних джерел, у тому числі уряду РФ, російська влада допитала, затримала і примусово депортувала до Росії від 900 тисяч до 1,6 мільйона громадян України, у тому числі 260 тисяч дітей. За його словами, часто українців перевозили до ізольованих регіонів на Далекому Сході Росії.

КиївNews

Новини

30 Травня 2024

Сім'ї з дітьми на Київщині можуть отримати грошову допомогу: як подати заявку

Україна починає страхувати інвестиції від воєнних та політичних ризиків

Україна може атакувати Росію зі зброї, наданої Фінляндією

29 Травня 2024

Шмигаль прибув до Праги на зустріч із лідерами кількох країн-партнерів щодо військової допомоги

Польща не обмежує Україну щодо застосування своєї зброї – заступник міністра оборони

Прем’єр-міністерка Данії вважає, що Європа має надати Україні більше систем Patriot

28 Травня 2024

Митник із Львівщини купив апартаменти у Дубаї за $175 тисяч – «Схеми»

Україна та Бельгія уклали угоду про гарантії безпеки

Президент Латвії закликає зняти обмеження на удари по військових цілях у Росії

27 Травня 2024

Мешканцям Київщини відшкодували збитки, спричинені спалахом захворювання

ЄС прагне після саміту у Швейцарії організувати переговори з участю РФ у Саудівській Аравії – Bloomberg

Зеленський про дозвіл завдавати удари по території Росії

26 Травня 2024

Мешканців Київщини попередили про загрозу поширення небезпечних захворювань

Всі новини ⇢