Росії не вистачає контрбатарейних радарів – британська розвідка

Новини
Росії не вистачає контрбатарейних радарів – британська розвідка

Російській армії не вистачає контрбатарейних радіолокаційних станцій, йдеться у звіті Міністерства оборони британії з посиланням на дані розвідки.

«Росія потерпає від загострення нестачі контрбатарейних радарів, особливо сучасних «Зоопарк-1М». Найімовірніше, лише невелика частина розгорнутого від початку арсеналу «Зоопарків» залишиться в Україні. На кадрах із відкритих джерел видно, що на початку липня 2023 року поряд із районом розташування 58-ї армії було знищено ще один «Зоопарк-1М», – йдеться в огляді.

Британська сторона каже, що цій проблемі надав особливої ваги генерал Іван Попов, якого нещодавно звільнили з посади командувача 58-ї армії. Якраз однією з його головних скарг була відсутність контрбатарейного забезпечення.

«Живучість російських сухопутних військ залежить від ефективного виявлення української артилерії та завдання ударів по ній, часто власною артилерією. Ключовим компонентом цього підходу є протибатарейні радари, які дозволяють командирам швидко визначати місце вогневих рубежів противника», – пояснює Міноборони Британії.

«Пріоритетність, якої, ймовірно, надавав цій проблемі Попов, підкреслює центральну роль артилерії у війні», – зазначає британська сторона.

Отримати інформацію про наявність чи відсутність контрбатарейного забезпечення у армії РФ в умовах війни і з інших джерел не є можливим.

Напередодні газета Wall Street Journal повідомила, що Кремль намагається позбутися офіцерів, підозрюваних у нелояльності. Американський Інститут вивчення війни вважає, що причиною звільнень і подекуди арештів можуть бути випадки непокори командувачів.

Вже відомо про звільнення командувача 58-ї армії Івана Попова, командира 106-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії Володимира Селіверстова, командира 7-ї дивізії Повітряно-десантних військ Олександра Корнєва, а також арешту командувача 90-ї танкової дивізії Раміля Ібатулліна. Також були повідомлення про плани звільнити командира 31-ї бригади десантників Сергія Карасьова та заарештувати командувача десантників Михайла Теплинського.

Київ24

Новини

26 Травня 2024

У Києві іноземець напав на чоловіка з ножем

25 Травня 2024

Куди піти на День Києва: святкова афіша міста

першого заступника директора усунули від обов’язків на час досудового розслідування

Міністри фінансів G7 обговорюють «потенційні схеми» використання активів РФ на допомогу Україні – Bloomberg

24 Травня 2024

ЄС хоче інвестувати прибутки із заморожених активів у виробництво зброї в Україні

Латвієць із розслідування «Схем» про західну електроніку для російських Су пов’язаний із розробником шпигунського софту РФ

Міністри фінансів країн G7 навряд узгодять деталі позики для України з доходів від активів РФ – Reuters

23 Травня 2024

Чехи менше підтримують членство України в ЄС, ніж угорці – опитування

Рада призначила нового суддю Конституційного суду

Білий дім відреагував на намір Іспанії, Ірландії, Норвегії визнати Палестинську державу

22 Травня 2024

Спікер Палати представників Джонсон підтримав дозвіл Україні бити по РФ американською зброєю

Рада ухвалила закон про єдину роумінгову зону з ЄС

У Пентагоні відреагували на прохання України дозволити бити по Росії зброєю США

Всі новини ⇢