Руїни та сморід: жителі Троєщини скаржаться на стан під’їзду та байдужість ЖЕКу Київ ТБ

Новини
Руїни та сморід: жителі Троєщини скаржаться на стан під’їзду та байдужість ЖЕКу	        	                            
                            Київ ТБ

У будинку по вулиці Сержа Лифаря 9/61 нарешті змінили ліноліум у ліфті, проте поряд підлога в руїнах, а у під'їзді справжній сморід.

Мешканці одного з підїздів в будинку по вулиці Сержа Лифаря 9/61, що на Троєщині, скаржаться, бо  постійно перечіпаються, спотикаються, падають та псують взуття у під’їзді, але ЖЕКові байдуже. Про це йшлося в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”. 

Мешканці дивуються, бо нарешті у ліфті змінили покриття. Але питань до контори у людей не зменшилось, через жахливий стан підїзду. Адже підлога біля ліфту – суцільна руїна.

“Ну я летіла, відірвала підошву. Скільки разів ми вже мало не вбивалися. Ви уявляєте, ось взуття, і вона відривається і ти летиш з нею”, – розповіла мешканка будинку Людмила Богданівна.

За словами мешканців, послуги ЖЕКу обходяться їм приблизно по 6 грн за квадратний метр житлової площі. Але оплачуюють вони їх марно. Окрім численних руйнацій, в під’їзді брудно та смердить. “Кожен день підписуються, що вони тут помили. Але підписалися і все”, – каже мешканець під’їзду Юрій Самойлович.

Фахівці зазначають, що мешканці повинні самостійно вимагати від ЖЕКу звітність через офіційні звернення.

“Письмове звернення на начальника ЖЕКу чи керуючої компанії, щоб у письмовому вигляду і надали інформацію по кошторису на утримання будинку. І з нього вже можна буде зрозуміти, на що йдуть кошти або не йдуть”, – зазначив Денис Кукса, голова асоціації ОСББ і ЖБК Оболонського району Києва.

Для того, щоб привести будинок до ладу у мешканців є 2 варіанти, або змінювати форму правління. Наприклад на ОСББ. Або ж ремонтувати самотужки. Адже мешканці ЖЕКівських багатоповерхівок теж можуть долучитись до  програми співфінасування капільних ремонтів. Головна умова, щоб будинок був старше 10-ти років.

“Люди самі обрають, що вони хочуть зробити, подають заявку в район, керуючу компаню, і далі приймають рішення, накопичують кошти. крім того, рішення, які стосуються одного під’їзду будинку, можна прийнмати під’їдом. Головне не зволікати, тому що з кожним роком ця програма користується все більшим попитом”, – зауважила Віра Радченко, начальник Управління розвитку житлово-комунальної інфраструктури КМДА.

Нагадаємо, що цьогоріч на програму капремотів у багатовповерхівках було витрачено вдвічі більше коштів ніж у 20-му – всього понад 300 мільйонів гривень. З яких люди профінасували десяту частину, а 90% місто. Всього реалізовано понад 130 проектів, і майже всі в ЖЕКівських будинках.

Фото: Київ ТБ

Новини

17 Червня 2025

Начальницю відділу «Київтеплоенерго» підозрюють у розтраті понад 910 тисяч гривень

16 Червня 2025

Приватні підприємці Києва протестують біля КМДА проти знесення МАФів

Погода у Києві та області 15 червня: прохолода, дощ і вітер

Мовний омбудсмен ініціював перевірку через порушення мовного закону на концерті в Києві

15 Червня 2025

За добу на фронті відбулося понад 200 бойових зіткнень: основні напрямки та втрати ворога

Російські війська зазнали понад тисячі втрат за добу: ситуація на фронті

Обміни полоненими між Україною та росією можуть продовжитися наступного тижня

14 Червня 2025

Зеленський: путін не готовий завершити війну та може обдурити Трампа

У Києві аудит виявив неефективне використання засобів реабілітації та порушення у звітності

Суд Києва подовжив домашній арешт Володимиру Прокопіву на місяць

13 Червня 2025

Трамп заявив, що путіну байдуже на втрати російської армії в Україні

Ситуація на фронті: понад 180 боїв за добу, ворог зменшив активність на Харківщині

Головного рибінспектора Києва підозрюють у приховуванні майна дружини на 3,5 млн грн

Всі новини ⇢