Руїни та сморід: жителі Троєщини скаржаться на стан під’їзду та байдужість ЖЕКу Київ ТБ

Новини
Руїни та сморід: жителі Троєщини скаржаться на стан під’їзду та байдужість ЖЕКу	        	                            
                            Київ ТБ

У будинку по вулиці Сержа Лифаря 9/61 нарешті змінили ліноліум у ліфті, проте поряд підлога в руїнах, а у під’їзді справжній сморід.

Мешканці одного з підїздів в будинку по вулиці Сержа Лифаря 9/61, що на Троєщині, скаржаться, бо  постійно перечіпаються, спотикаються, падають та псують взуття у під’їзді, але ЖЕКові байдуже. Про це йшлося в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”. 

Мешканці дивуються, бо нарешті у ліфті змінили покриття. Але питань до контори у людей не зменшилось, через жахливий стан підїзду. Адже підлога біля ліфту – суцільна руїна.

“Ну я летіла, відірвала підошву. Скільки разів ми вже мало не вбивалися. Ви уявляєте, ось взуття, і вона відривається і ти летиш з нею”, – розповіла мешканка будинку Людмила Богданівна.

За словами мешканців, послуги ЖЕКу обходяться їм приблизно по 6 грн за квадратний метр житлової площі. Але оплачуюють вони їх марно. Окрім численних руйнацій, в під’їзді брудно та смердить. “Кожен день підписуються, що вони тут помили. Але підписалися і все”, – каже мешканець під’їзду Юрій Самойлович.

Фахівці зазначають, що мешканці повинні самостійно вимагати від ЖЕКу звітність через офіційні звернення.

“Письмове звернення на начальника ЖЕКу чи керуючої компанії, щоб у письмовому вигляду і надали інформацію по кошторису на утримання будинку. І з нього вже можна буде зрозуміти, на що йдуть кошти або не йдуть”, – зазначив Денис Кукса, голова асоціації ОСББ і ЖБК Оболонського району Києва.

Для того, щоб привести будинок до ладу у мешканців є 2 варіанти, або змінювати форму правління. Наприклад на ОСББ. Або ж ремонтувати самотужки. Адже мешканці ЖЕКівських багатоповерхівок теж можуть долучитись до  програми співфінасування капільних ремонтів. Головна умова, щоб будинок був старше 10-ти років.

“Люди самі обрають, що вони хочуть зробити, подають заявку в район, керуючу компаню, і далі приймають рішення, накопичують кошти. крім того, рішення, які стосуються одного під’їзду будинку, можна прийнмати під’їдом. Головне не зволікати, тому що з кожним роком ця програма користується все більшим попитом”, – зауважила Віра Радченко, начальник Управління розвитку житлово-комунальної інфраструктури КМДА.

Нагадаємо, що цьогоріч на програму капремотів у багатовповерхівках було витрачено вдвічі більше коштів ніж у 20-му – всього понад 300 мільйонів гривень. З яких люди профінасували десяту частину, а 90% місто. Всього реалізовано понад 130 проектів, і майже всі в ЖЕКівських будинках.

Фото: Київ ТБ

Новини

26 Липня 2024

ДТЕК змінив умови відключення світла у Києві: зміни торкнуться всіх

У Києві анонсували зміни на транспортних розв'язках

Очільник Пентагону про російські й китайські військові літаки біля Аляски: «це не стало несподіванкою»

25 Липня 2024

Відключень світла, опалення та води не уникнути: хто зимою опиниться у гірших умовах

«Вірні Москві, а не Богу» – капелан Сергієв у Конгресі США про релігійну політику РФ на окупованих територіях

на тлі виступу Нетаньягу біля Капітолію зібралися протестувальники

24 Липня 2024

Чехія запустить другий проєкт із закупівлі боєприпасів для України

«Умови та час ще не назріли» – глава МЗС Китаю про переговори між Україною та РФ

важливо, щоб Пекін почув про війну безпосередньо від України

23 Липня 2024

ДТЕК втратив 90% генерації через обстріли, але планує повернути понад половину восени

Зла і дурна: Трамп відзначився образливим коментарем про Камалу Гарріс

Байден повідомив, що залишиться на посаді президента США до кінця терміну

22 Липня 2024

СБУ видала підозру настоятелю храму на Херсонщині, який закликав приєднатися до Росії

Всі новини ⇢