Ще низка країн закликали громадян виїхати з України
НовиниФінляндія, Нова Зеландія, Чорногорія, Північна Македонія та Австралія радять своїм громадянам негайно залишити Україну через безпекову ситуацію.
Так, посольство Фінляндії закликало “негайно залишити країну через подальшу напружену і непередбачувану ситуацію в галузі безпеки в Україні”.
МЗС Північної Македонії рекомендувало усім громадянам Північної Македонії, які планують відвідати Україну в майбутній період, утриматися від поїздок до країни і, крім того, якщо дозволяють обставини, усім громадянам Північної Македонії, які зараз перебувають в Україні, рекомендується якнайшвидше залишити країну.
МЗС Чорногорії рекомендувало своїм громадянами розглянути можливість тимчасового виїзду з території цієї країни”У зв’язку зі зростанням напруженості та непередбачуваною ситуацією з безпекою МЗС інформує громадян Чорногорії, які проживають в Україні, розглянути”.
МЗС Нової Зеландії радить новозеландцям не їздити в Україну через ризик збройного конфлікту. Новозеландці, які зараз перебувають в Україні, повинні негайно поїхати комерційним шляхом, якщо це безпечно.
Як ми писали, раніше США відкликали з Києва родини своїх дипломатів. Крім того, про евакуацію частини персоналу посольства у Києві повідомила Велика Британія.
Також у посольстві США в Україні оприлюднили рекомендації для своїх громадян залишити Україну через “непередбачувану” безпекову ситуацію з російськими військами на кордонах.
Нагадаємо, Москва накопичила танки, артилерію, близько 100 тисяч військових біля кордону з Україною і, за побоюваннями Заходу і Києва, може готувати нове вторгнення у період з середини січня до середини лютого 2022 року. РФ такі наміри заперечує і пояснює військову активність навчаннями.
В середині січня відбулися три раунди переговорів щодо питання європейської безпеки між РФ та НАТО, РФ та США і РФ та ОБСЄ. Про значний прогрес за їхніми підсумками не повідомляли, а в НАТО відповіли відмовою на всі ключові вимоги Москви щодо нерозширення альянсу. Москва і Вашингтон підкреслили свої «фундаментальні розбіжності» щодо більшості питань.
Фото: unsplash
Київ24 там де ти:
всі новини Києва тут →