Сі Цзіньпін після Сербії відвідує Угорщину

Новини
Сі Цзіньпін після Сербії відвідує Угорщину

Лідер Китаю Сі Цзіньпін сьогодні відвідує Будапешт, однією з тем переговорів із прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном, як очікується, стане війна РФ проти України.

До столиці Угорщини китайський лідер прибув пізно ввечері напередодні із Сербії. У Белграді він зустрівся із сербським президентом Олександром Вучичем. Раніше Сі Цзіньпін провів два дні у Франції, обговорюючи з Еммануелем Макроном та лідерами ЄС головним чином питання торгівлі. Учасники переговорів з європейської сторони також стверджували, що переконували Сі вплинути на російського президента Володимира Путіна з метою якнайшвидшого завершення війни в Україні.

Позиція Угорщини стосовно війни відрізняється від позиції більшості країн ЄС. Угорщина не надає Україні зброю і нерідко критикує владу України, а також закликає Київ до мирних переговорів із Росією без попередніх умов, що для України є неприйнятним.

Напередодні президент України Володимир Зеленський та Віктор Орбан провели телефонні переговори.Подробиці не повідомляються. Зокрема не відомо, чи пов’язані вони із візитом Сі Цзіньпіна та можливим обговоренням з ним будь-яких мирних ініціатив.

Очікується, що під час візиту Сі Цзіньпіна до Угорщини буде підписано низку інвестиційних угод. На тлі напруженості у відносинах між ЄС та Китаєм Угорщина залишається одним із найважливіших торгових партнерів Пекіна у регіоні.

Під час візиту до Сербії, яка є кандидатом на вступ до ЄС, але підтримує тісні зв’язки з Росією та Китаєм, було підписано угоду про стратегічне партнерство. Вучич запевнив китайського лідера в тому, що Белград вважає Тайвань частиною КНР, а Сі Цзіньпін сказав, що обидві країни хочуть спільно протистояти гегемонії. Говорячи про війну в Україні, Сі знову назвав її «кризою» і зазначив, що її причини ніяк не пов’язані з Китаєм.

Хоча Китай заявляє, що є нейтральною стороною, його критикують за відмову засудити Москву за її повномасштабне вторгнення в Україну. За останні роки Китай і Росія розширили економічне співробітництво і дипломатичні контакти, а після повномасштабного вторгнення в Україну їхнє стратегічне партнерство лише посилилося.

Київ24

Новини

18 Червня 2024

Справа підтримки України буде однією з ключових під час головування Польщі в ЄС – уповноважена прем’єра

«Приймаю вітання» – депутат Ради Гончаренко відреагував на заочний вирок у Росії

Африканська країна відкликала підпис під комюніке Саміту миру

17 Червня 2024

Делікатеси для тварин: Київський зоопарк закупить овочі та фрукти

У Мінфіні очікують в найближчі тижні досягнення з кредиторами угоди про реструктуризацію

З 80 до 78 скоротилося число країн, які підписали Бюрґенштокське комюніке

16 Червня 2024

Наступний Саміт миру можуть провести до президентських виборів у США – глава МЗС Швейцарії

«Не бачу проблеми» – Кулеба прокоментував заклики учасників Саміту миру до діалогу з Росією

Сунак щодо бажання Росії капітуляції України: «цього ніколи не станеться»

15 Червня 2024

Подруга підлітка зняла на відео, як її приятель знущається з пенсіонера: як відреагували у поліції

Зеленський прибув до Швейцарії для участі у Саміті миру

«мир в обмін територію на – це анексія»

14 Червня 2024

«Нам потрібен мир, але найперше слід гарантувати безпеку України і Європи»

Всі новини ⇢