Силовики проводять обшуки у міністра економіки Любченка та керівника податкової служби

Новини
Силовики проводять обшуки у міністра економіки Любченка та керівника податкової служби

Обшуки начебто пов’язані зі «скрутками» і ухиленням від сплати податків.

Національне антикорупційне бюро та Служба безпеки України проводять обшуки в першого віце-прем’єр-міністра України — міністра економіки України Олексія Любченка, який вчора подав у відставку. Про це повідомляє «Слідство.Інфо» з посиланням на власні джерела.

Обшуки начебто можуть бути пов’язані зі «скрутками» і ухиленням від сплати податків.

Також обшуки проходять у виконуючого обов’язки голови Державної податкової служби Євгена Олейнікова та центральному апараті ДПС.

У ДПС підтвердили обшуки.

«Сьогодні, 3 листопада 2021 року, в Державній податковій службі України проводяться слідчі процесуальні дії. За інформацією, наданою правоохоронними органами, підставою для таких дій стала кримінальна справа щодо порушень вимог податкового законодавства низкою підприємств Полтавської області» — йдеться в повідомленні.

За даними джерел «ЕП», Любченко на посаді голови податкової служби (квітень 2020 – травень 2021), покривав проведення так званих «скруток», коли одним компаніям повертали сплачене іншими компаніями ПДВ без достатніх для цього підстав.

Через це держбюджет щомісяця втрачав від 2,6 млрд грн до 3,5 млрд грн. Ці слова частково підтверджує звіт тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування оприлюднених у ЗМІ фактів можливих корупційних дій посадових осіб.

Виявлені комісією порушення зокрема стосуються періоду, коли головою ДПС був саме Любченко.

При цьому призначення Любченка до уряду сталося через місяць після оприлюднення результатів ТСК. Однак колишній очільник ДПС і після цього начебто продовжував покривати «скрутки», але вже через зв’язки з іншими чиновниками.

Фото: Фейсбук