За словами заступника директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА Юрія Тація, «кияни можуть і самотужки» зробити місто кращим.

Мешканці деяких будинків Києва самостійно вирішили нагальні питання благоустрою, збереження пам’яток та підтриманням гарного зовнішнього вигляду будинків. Такі приклади навів у своєму Фейсбуці заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА Юрій Тацій.

Тацій пише, що «зробити своє місто красивим кияни можуть і самотужки».

Тацій наводить наступні приклади:

  • декоративні вази на фасаді будинку на Липках. Один із жителів будинку, що цікавився історією та архітектурою радянської доби, виявив архівні фотографії фасаду, де на одному з балконів розміщувались елементи у вигляді ваз. Киянин разом зі знайомим архітекторами відновив такі прикраси, знайшов майстрів, які прибрали кондиціонери з фасадів, та встановив декоративні елементи на належне їм місце — пише він;
  • ремонт на Оболоні — жителі будинку по вулиці Йорданській, 7 у Оболонському районі під управлінням ЖБК під час утеплення вирішили зробити свій дім «веселішим та вирізнити його з-поміж сірих багатоповерхівок», вказує чиновник. Так фасад будинку став яскраво-зеленим;
  • житель Подолу, переїхавши в 120-річний будинок, влаштував для друзів вечірку, під час якої вони обмалювали весь четвертий поверх. Зібрані під час такого рейву кошти вклали у ремонт сходової клітини. Наразі планують відбудувати вхідну групу, відновити фасад та балкони — повідомляє Тацій.
  • ОСББ «Авіатор 4» в Святошинському районі — директор об’єднання спільно з мешканцями будинку залучили близько 10 мільйонів гривень державних коштів, щоб зробити «апгрейд» старої панельки на енергоефективне та комфортне житло. Зі слів чиновника, вони замінили труби, старий ліфт, освітлення, а також здійснили благоустрій прибудинкової території.

Нещодавно ми писали про те, що у Київраді хочуть підтримати проект надання фінпідтримки ОСББ.

Фото: Фейсбук