“Складний об’єкт”: У бюджеті є гроші на реставрацію Гостиного двору, але вартість протиаварійних робіт ще не відома
НовиниГостиний двір у Києві є дуже складним об'єктом із реставрації, тож потребуватиме серйозного підходу і чималих коштів.
Про це сказав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко під час презентації результатів семінару про майбутнє Гостиного двору, повідомляє Укрінформ.
“Остаточну ціну протиаварійних робіт ми будемо знати, як тільки завершиться експертиза, сподіваюся, вона вже буде відома в понеділок. І лише після завершення протиаварійних робіт і схвалення концепції, буде відповідна процедура щодо розробки проєктної документації, і вже потім реставраційні роботи… З точки зору тих об’єктів, які я бачив, і які підлягають реставрації чи будівництву, то, напевно, це найскладніший об’єкт. Я можу точно це сказати, тому що крім підземних вод і метро він зазнав настільки суттєвих конструкційних змін, що будь-яка реставрація цього об’єкту потребуватиме дуже серйозного підходу і чималих коштів, тобто це обійдеться в досить суттєву суму”, – сказав Ткаченко.
Він зазначив, що на наступний рік в бюджеті закладені відповідні кошти на реставрацію Гостиного двору.
За його словами, наразі тривають обговорення спільно з урбаністами, архітекторами, кураторами мистецтва концепції Гостиного двору.
“Об’єкт багатостраждальний і символічний водночас, тому ми розуміємо увагу громадськості до нього. У першій половині цього року об’єкту було надано статус національного, і не випадково. Бо це не просто центр Подолу, це об’єкт, який прикутує увагу всієї країни”, – наголосив міністр.
Також Ткаченко додав, що Гостиний двір не є власністю МКІП, а тільки знаходиться в його управлінні.
Фонд державного майна України передав «Гостиний двір» до сфери управління Міністерства культури та інформаційної політики.
19 травня уряд змінив категорію пам’яток «Комплекс споруд Контрактової площі» та «Гостиний двір (за проєктними матеріалами архітектора Л. Руска, 1809 р.)» у м. Києві на категорію національного значення, а також присвоїв їм охоронні номери.
Гостиний двір – пам’ятка архітектури місцевого значення. Будівля зведена у 1809 році. Постановою Кабінету Міністрів № 1380 від 15 серпня 2011 року Гостиний двір було виведено з Державного реєстру пам’яток архітектури. У вересні 2012 року Київрада передала Укрреставрації в оренду земельну ділянку під Гостиним двором для проведення реконструкції цієї будівлі під торговельно-офісний центр із гостьовою стоянкою, що спричинило обурення громади.
У листопаді 2015 року Окружний адмінсуд Києва визнав незаконною та нечинною постанову Кабміну «Про виключення будівлі Гостиного двору у місті Києві зі списку пам’ятників архітектури, що перебувають під охороною держави».
У 2018 році суд розірвав договір оренди та зобов’язав Укрреставрацію повернути Гостиний двір регіональному відділенню Фонду державного майна по місту Києву.
Гостиний двір стоїть без даху, вікон і штукатурки із зими 2013 року.
Як ми писали, 16 червня на паркан, яким оточений Гостиний двір на Контрактовій площі, повісили плакат «Велике будівництво». Об’єкт відійшов на баланс Міністерства культури і за словами очільника відомства Олександра Ткаченка, пам’ятку мають відновлювати саме за кошти програми «Велике будівництво». Однак у список об’єктів на реставрацію від Мінкульту його з невідомих причин не внесли.
Міський голова Віталій Кличко у разі передачі Гостиного на баланс міста обіцяв закінчити відновлення пам’ятки до кінця року в рамках проекту пішохідного Подолу.
Фото: Фейсбук
Київ24 там де ти:
всі новини Києва тут →