Соратники Зеленського по «Кварталу» вийшли із засновників однієї зі своїх кінокомпаній у Росії

Новини
Соратники Зеленського по «Кварталу» вийшли із засновників однієї зі своїх кінокомпаній у Росії

Соратники президента Володимира Зеленського по «кварталівському» бізнесу більше не контролюють російську кінокомпанію «Грин Филмс»: у квітні 2022 року їхня кіпрська фірма вийшла зі складу засновників цієї московської фірми (водночас вони залишаються серед бенефіціарів іншої російської компанії – ООО «Платинумфильм»). Про це повідомляють журналісти програми «Схеми» (Радіо Свобода) із посиланням на витяги із реєстру юридичних осіб Російської Федерації.

Відповідно до документу, з 6 квітня 2022 року із засновників ООО «Грин Филмс» вийшла кіпрська компанія Green Family LTD, в якій мають частки перший помічник президента Сергій Шефір, Борис Шефір, Андрій Яковлєв і соратник Ігоря Коломойського Тімур Міндіч. До березня 2019 року частку в цій кіпрській фірмі мав і Володимир Зеленський.

Тепер 50% ООО «Грин Филмс» володіє громадянка РФ Ольга Володимирівна Лосєва, а іншими 50% – сам «Грин Филмс».

До цього, протягом 2013-2021 років, Ольга Лосєва була керівницею російської компанії ООО «Смарт тв продакшн». У цей же час співвласником «Смарт тв продакшн» був Дмитро Глашкін. Цей же Дмитро Глашкін очолював «Грин Филмс» у той час, коли компанією володів Володимир Зеленський і його бізнес-партнери, він же залишається директором «Грин Филмс» і нині.

Тому хоча «Грин Филмс» тепер і не контролюють соратники президента України, компанія перейшла під контроль раніше пов’язаних із ними осіб.

Виручка «Грин Филмс» за 2021 рік склала майже 111 мільйонів рублів, утім, судячи з фінансових звітів, фірма працює собі у збиток, який за минулий рік склав майже 10 мільйонів рублів.

Другу російську компанію – ООО «Платинумфильм» – продовжує контролювати на 49% кіпрська Green Family LTD (тобто Сергій і Борис Шефіри, Андрій Яковлєв і Тімур Міндіч). При цьому фірма має скромні фінансові результати: у 2021 році виручка склала 50 тисяч рублів, однак фірма працювала у збиток, який склав 30 тисяч рублів (за даними аналітичної платформи «Спарк»).

Про обставини часткового виходу з російських бізнес-структур, журналісти «Схем» звернулися за коментарем до Сергія Шефіра, він прочитав запитання у меседжері, але не відповів.

Також журналісти звернулися за коментарем у студію «Квартал 95», відповідь опублікують, як тільки редакція її отримає.

На початку 2019 року «Схеми» з’ясували, що Володимир Зеленський і його бізнес-партнери мають компанії у Росії, попри запевнення тоді ще кандидата у президенти про закриття бізнесу в 2014 році. Журналісти знайшли три російські фірми, які займаються виробництвом кінофільмів і телевізійних програм: «Вайсберг Пикчерс», «Платинумфильм» і «Грин Филмс». Засновник усіх трьох компаній – зареєстрована на Кіпрі Green Family Ltd, кінцевим бенефіціаром якої був вказаний Володимир Зеленський і його партнери по «Кварталу 95». ​

Володимир Зеленський спочатку заперечував цей факт, але потім визнав і вибачився перед журналістами.

Тоді з’ясувалося, що компанія «Грин Филмс» не лише працює в Москві, але й успішно пройшла відбір у конкурсі на отримання державного фінансування з бюджету Росії та отримала 35 мільйонів рублів (майже 542 тисячі доларів) на фінансування фільму-трилера «Вниз».

У березні 2019 року «Схеми»​ повідомляли, що Володимир Зеленський позбувся частки у російському кінобізнесі на користь Андрія Яковлєва – автора «Студії Квартал-95».

«Кварталівці» вийшли із засновників своєї третьої російської «Вайсберг Пикчерс» у червні 2019 року, відтоді її контролює Юргіс Бальчюнас (продюсер Марюс Вайсберг).

Київ24

Новини

24 Липня 2024

Чехія запустить другий проєкт із закупівлі боєприпасів для України

«Умови та час ще не назріли» – глава МЗС Китаю про переговори між Україною та РФ

важливо, щоб Пекін почув про війну безпосередньо від України

23 Липня 2024

ДТЕК втратив 90% генерації через обстріли, але планує повернути понад половину восени

Зла і дурна: Трамп відзначився образливим коментарем про Камалу Гарріс

Байден повідомив, що залишиться на посаді президента США до кінця терміну

22 Липня 2024

СБУ видала підозру настоятелю храму на Херсонщині, який закликав приєднатися до Росії

Російський військовий злочинець Ігор Стрєлков-Гіркін працюватиме «швачкою» — росЗМІ

поважаємо «важке, але сильне рішення»

21 Липня 2024

Хто буде за це платити: Зеленський прокоментував план Трампа про завершення війни «за добу»

У Трампа готують кампанію проти Гарріс, якщо вона замінить Байдена на виборах – NYT

Фіцо в розмові зі Шмигалем розкритикував перекриття Києвом постачання нафти з РФ до Угорщини – ЗМІ

20 Липня 2024

Низка поїздів «Укрзалізниці» затримується через нічний обстріл: деталі

Всі новини ⇢