США 7 липня оголосять про надання Україні касетних боєприпасів – ЗМІ
НовиниСполучені Штати Америки вирішили надати Україні касетні боєприпаси і, як очікується, 7 липня оголосять, що вони будуть включені в новий пакет військової допомоги, повідомили західні ЗМІ, зокрема агенції Reuters і AP.
Представники США, цитовані у цих повідомленнях від 6 липня, заявили, що касетні боєприпаси будуть частиною нового пакету військової допомоги Україні вартістю близько 800 мільйонів доларів. Посадовці говорили на умовах анонімності, оскільки вони не уповноважені публічно обговорювати цей крок до офіційного оголошення.
Відповідаючи на запитання щодо касетних боєприпасів, речник Пентагону бригадний генерал Пет Райдер сказав, що він знає про такі повідомлення, але сказав, що «не має ніяких конкретних оголошень».
В останні дні повідомлялося, що президент Джо Байден активно розглядає можливість включення суперечливих боєприпасів у новий пакет зброї. Адміністрація США поки що уникала надання касетних боєприпасів, побоюючись відштовхнути союзників.
Генерал Марк Міллі, голова Об’єднаного комітету начальників штабів, 30 червня заявив, що США думали про надання цих боєприпасів «довгий час», зазначивши, що Україна просила касетні боєприпаси, європейські країни їх надали, а російські війська використовували їх на полі бою.
Лора Купер, заступниця помічника міністра оборони США, яка спеціалізується на Росії та Україні, виступила за надсилання касетних бомб в Україну, нещодавно заявивши Конгресу, що ці боєприпаси «будуть корисні, особливо проти окопаних російських позицій на полі бою».
Касетні боєприпаси – це бомби, які скидають з повітря, випускаючи при цьому велику кількість дрібних суббоєприпасів або бомб на широку смугу землі.
ООН повідомляє, що до 40 відсотків бомб не вибухають під час удару, і вони залишаються довгостроковою небезпекою для цивільного населення після закінчення війни.
Крім того, через широку зону падіння бомби не розрізняють цивільні та військові цілі.
Правозахисна організація Human Rights Watch заявила, що як російські, так і українські сили використовували касетні боєприпаси під час повномасштабного вторгнення Росії, що призвело до загибелі українських цивільних осіб. HRW разом із 35 іншими організаціями, зокрема ЮНІСЕФ США і Amnesty International США, підписала листа від 14 червня, в якому закликала Байдена не надавати Україні касетні бомби.
Заяву HRW 6 липня розкритикували в Офісі президента України.
Конвенція про касетні боєприпаси, міжнародний договір, підписаний у 2008 році, забороняє будь-яке використання, виробництво, передачу і накопичення касетних боєприпасів. Угода, яка набула чинності в 2010 році, імплементована в 123 країнах, але не в США, Україні чи Росії.
Київ24 там де ти:
всі новини Києва тут →