Документ вже направлений на підпис Зеленському.

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук підписав закон «Про енергетичну ефективність» (№4507), який тиждень тому ВРУ ухвалила в другому читанні. Про це Стефанчук повідомив у Facebook.

Закон передбачає посилення ефективності використання енергоресурів у всіх галузях, зокрема, у будівництві та реконструкції споруд.

Стефанчук зазначив, що реалізація положень законодавчого акту «сприятиме створенню умов для підвищення ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів в Україні та покращення рівня життя населення внаслідок скорочення витрат на оплату енергетичних ресурсів». Крім того, сприятиме «підвищенню енергетичної незалежності та енергетичної безпеки держави».

За словами Стефанчука, очікується також позитивний вплив на ринок праці. Закон створює умови «для розвитку ринку енергоефективних заходів та проектів, що призведе до збільшення показника зайнятості у цій сфері суспільних відносин».

Заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА Юрій Тацій у своєму Фейсбуці наголосив, що документ передбачає створення Стратегії термомодернізацїі будівель до 2050 року.

Вона поширюватиметься на житлові та нежитлові споруди, забезпечуючи заходи для зниження викидів парникових газів.

«Вона поширюватиметься на житлові та нежитлові споруди, забезпечуючи заходи для зниження викидів парникових газів. У цьому документі буде міститися огляд національного фонду будівель, визначення основних проблем в частині споживання енергії та розробка цілей і заходів для посилення енергоефективності. Також в рамках Стратегії планується створення бази даних будівель, де зазначатимуться відомості про рівень споживання ними енергії» — зазначив Тацій.

Окрім того, документ вводить цільовий показник щорічного скорочення споживання енергії. Він повинен становити не менше ніж 0,7% від сукупного річного обсягу постачання енергії.

Дані у картці документа на сайті парламенту свідчать, що він направлений на підпис президенту Зеленському.

Нагадаємо, КМДА продовжує приймати заявки для участі в енергоефективній програмі «70/30».

Фото: Фейсбук