Зловмисника загрожує позбавлення волі на строк від семи до десяти років.

Про це повідомила Служба безпеки України.

За даними слідства, представники столичної компанії намагалися обійти закон і продати СТЗІ приватним особам, хоча ліцензія дозволяє їм реалізацію товарів виключно державним структурам.

Таким чином, замовники отримували можливість незаконно проводити негласний аудіо- та відеоконтроль за громадянами. Протиправну діяльність організувало керівництво одного зі столичних підприємств-ліцензіатів, яке реалізує спецобладнання за держзамовленням. Своїх клієнтів вони підшукували через особисті зв’язки, у тому числі серед представників приватних охоронних фірм.

У ході обшуків в офісних приміщеннях компанії виявлено:

  • зразки спецтехніки,
  • чорнові записи,
  • електронне листування та інші докази незаконної діяльності.

Наразі слідчі СБУ повідомили технічному директору підприємства та його заступнику про підозру у вчинені злочину за ч. 2 ст. 359 (незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації) Кримінального кодексу України. Зловмисникам загрожує від семи до десяти років позбавлення волі.

Слідчі вирішують питання щодо обрання судом міри запобіжного заходу та намагаються притягнути до відповідальності інших осіб, причетних до правопорушення.

Фото: СБУ