Столтенберґ про вибори в Росії

Новини
Столтенберґ про вибори в Росії

Вибори президента Росії не будуть вільними і чесними, вважає генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. На пресконференції у Брюсселі в штаб-квартирі НАТО 14 березня він зауважив, що вільні та справедливі вибори є основою будь-якої демократії.

«Ми знаємо, що опозиційні політики перебувають у в’язниці, декого вбито, а багато хто перебуває у вигнанні», – сказав генеральний секретар журналістам.

Він також додав, що опозиційних кандидатів не допустили до виборів, а чесне голосування не може відбуватися без конкуренції та незалежних медіа.

Читайте також: Верховний суд РФ остаточно відмовив Надєждіну в реєстрації на вибори президента, політик каже, що не зупиниться

Генеральний секретар НАТО зауважив, що незаконні вибори на окупованих українських територіях порушують міжнародне право.

«Спроби Росії організувати будь-яку частину виборів в окупованих регіонах України є абсолютно незаконними, такими, що порушують міжнародне право», – зауважив Столтенберґ.

Голосування на виборах президента Росії відбудеться з 15 до 17 березня 2024 року. Вибори в Росії незалежні спостерігачі й експерти оцінюють як невільні й нечесні. Влада втручається у виборчий процес, створює переваги провладним кандидатам. У деяких випадках ідеться і про прямі фальсифікації.

До голосування не допустили опозиційних кандидатів, зокрема Центральна виборча комісія Росії відмовила кандидатам на посаду президента Росії Борису Надєждіну і Сергію Малинковичу в реєстрації. Підставою для відмови стала недостатня, на думку ЦВК Росії, кількість достовірних підписів, зібраних на підтримку висунення кандидата.

Вдова російського опозиційного політика Олексія Навального Юлія Навальна закликала росіян приєднатися до акції «Полудень проти Путіна» у день виборів президента РФ 17 березня. Суть акції полягає в тому, що людям, які виступають проти чинного президента РФ Володимира Путіна, потрібно прийти в день виборів на виборчі дільниці одночасно – опівдні, аби продемонструвати кількість людей, які не згодні з голосуванням.

Київ24

Новини

14 Квітня 2024

працюємо з Німеччиною над додатковою системою IRIS-T

13 Квітня 2024

У Чорнобилі помітили найбільшого хижого птаха заповідника

Уряд затвердив доплату 70 тисяч гривень військовим «на нулі» – Шмигаль

США і Британія оголосили нові заборони щодо експорту РФ алюмінію, міді та нікелю

12 Квітня 2024

СБУ повідомила про підозру клірику УПЦ (МП) та стверджує, що він «виправдовував російську війну»

Крім Patriot Україні потрібні системи Samp-T, які здатні збивати балістику – Кулеба

У Білому домі відреагували на чергові удари РФ по енергооб’єктах України

11 Квітня 2024

У Києві через будівництво ТРЦ можуть знищити унікальну пам'ятку (Фото)

Зеленський прибув на саміт у Литву закликати до допомоги Україні після «підлих ударів» Росії

«Китай не сприйматиме звинувачень і тиску» – Пекін відреагував на претензії щодо співпраці з Росією

10 Квітня 2024

Російські НПЗ є «цивільними цілями» – помічниця Остіна на слуханнях у Конгресі США

У Києві зробили важливу заяву про роботу синьої гілки метро: деталі

Школа англійської мови Cambridge Club

Всі новини ⇢