Суд відмовився забрати садибу Терещенків у дружини Палиці і повернути у власність Києва

Новини
Суд відмовився забрати садибу Терещенків у дружини Палиці і повернути у власність Києва

Власником садиби залишається компанія, пов’язана з депутатом та бізнесменом Ігорем Палицею.

Господарський суд м. Києва рішенням від 6 грудня 2021 року відмовив у задоволенні позову Київської міської прокуратури щодо повернення в комунальну власність садиби Терещенка, що на бульварі Шевченка, 34 у Києві. Про це повідомляє у Facebook Олена Терещенко, дружина Мішеля Терещенка, нащадка власника садиби.

Рішення ухвалювала суддя Оксана Гумега, рогляд тривав 2 години.

Терещенко пише, що суд також зняв арешт з садиби але не уточнює, чим Гумега обґрунтувала це рішення.

Також вона повідомляє, що на засіданні з невідомих причин не було представників Київради. Терещенко каже, що рішення, швидше за усе, буде оскаржене в апеляції.

«Як можна проігнорувати викладену на високому професійному рівні та підкріплену двома томами доказів аргументацію Прокуратури, проігнорувати обґрунтовану та доведену позицію Департаменту комунальної власності та позицію Київської міської ради на підтримку позову прокуратури (у яких фактично вкрали цю пам‘ятку архітектури) та «взяти до уваги» постійне мовчання представника так званого «інвестора», який відмовився від виконання взятих на себе інвестиційних зобов‘язань, але не відмовився від пам‘ятки, проте не міг взагалі НІЧОГО сказати або пояснити по суті, повторюючи «у мене немає відповіді на це запитання». Суддя навіть такого не витримувала і щось йому підказувала …» — пише Терещенко.

Як ми писали, власником будівлі нині є ПАТ «Центрелеватормлинбуд». За даними з відкритих джерел, серед бенефіціарів компанії є Оксана Палиця — дружина Ігоря Палиці, бізнес-партнера та довіреної особи олігарха Ігоря Коломойського.

Редакція Kyiv Media намагається отримати коментарі сторін.

Нагадаємо, особняк Терещенка на бульварі Тараса Шевченка, 34/11 побудували в 1874-1875 роках за проектом київського архітектора Андрія-Фердінанда Краусса в стилі «неоготика». Пам’ятка архітектури взята на облік рішенням Київради в 1986 році. У 1998 році взято на облік також флігель як щойно виявлений об’єкт культурної спадщини.

За даними розслідування проекту «Схеми» від «Радіо Свобода», у 2004 році місто оголосило конкурс для потенційних інвесторів для садиби, і переможцем обрали «Укрнафту» (більше 40% акцій належать структурам Коломойського). У 2007 році садибу, площа якої становить понад 1000 квадратних метрів, передали приватному товариству – ПАТ «Центрелеватормлинбуд» – за інвестиційним договором, у тому числі з умовою провести реставрацію пам’ятки. Проте майже 15 років будівля знаходиться у занедбаному стані та руйнується.

Як ми повідомляли, в червні цього року прокуратура звернулась до суду з вимогою повернути будівлю у комунальну власність. Правоохоронці повідомляли, що у 2008 році між структурними підрозділами КМДА та приватним товариством було укладено «нікчемні угоди, якими пам’ятку фактично передано у приватну власність поза приватизаційною процедурою».

Фото: Фейсбук

Новини

15 Квітня 2024

«не можна заплющувати очі на російські ракети»

14 Квітня 2024

«слід запобігти подальшій ескалації на Близькому Сході»

У МЗС України відреагували на атаку Ірану проти Ізраїлю

працюємо з Німеччиною над додатковою системою IRIS-T

13 Квітня 2024

У Чорнобилі помітили найбільшого хижого птаха заповідника

Уряд затвердив доплату 70 тисяч гривень військовим «на нулі» – Шмигаль

США і Британія оголосили нові заборони щодо експорту РФ алюмінію, міді та нікелю

12 Квітня 2024

СБУ повідомила про підозру клірику УПЦ (МП) та стверджує, що він «виправдовував російську війну»

Крім Patriot Україні потрібні системи Samp-T, які здатні збивати балістику – Кулеба

У Білому домі відреагували на чергові удари РФ по енергооб’єктах України

11 Квітня 2024

У Києві через будівництво ТРЦ можуть знищити унікальну пам'ятку (Фото)

Зеленський прибув на саміт у Литву закликати до допомоги Україні після «підлих ударів» Росії

«Китай не сприйматиме звинувачень і тиску» – Пекін відреагував на претензії щодо співпраці з Росією

Всі новини ⇢